خاورستان ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
طی روزهای آینده انجام می‌شود

قطعه‌بندی زمین برای سیل‌زدگان روستای شیرگ/ پرداخت 70 میلیون تومان تسهیلات برای هر خانه

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: زمینی به مساحت 28 هکتار در پایین دست روستای شیرگ‌آقا کنار روستای باغستان شناسایی شده و در حال حاضر کارهای اولیه انجام وکمیته تصویب را گذرانده و زمین‌ها در حال گذراندن مراحل تملک است.

علی اصغر آسمانی‌مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص خانه‌های تخریب شده در روستای شیرگ‌آقا اظهار کرد: با توجه به اینکه روستای شیرگ‌آقا در خط‌القعر منطقه قرار گرفته مطالعاتی در روستا برای جابجایی مردم جهت جلوگیری از خسارات و سیل‌های احتمالی آینده انجام شده و مکانی برای جابجایی مردمدر نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه تعدادی از خانواده‌ها سماجت کرده و می‌گفتند می‌خواهند در محل قدیمی خود خانه ساخته و زندگی کنند، افزود: با گرفتن تعهد از خانواده‌های که 100 درصد منازل آنها تخریب شده بود جهت ساخت بلندتر خانه و احداث دیواری به عنوان حایل جهت جلویگری از ورود آب قرار شد 10 خانواده آمادگی برای درجا سازی پیدا کردند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از 10 خانواده تا هفته گذشته 6 خانواده مراجعه کردند که به بانک معرفی شدند و فقط سه نفر انعقاد قرار داد کرده و مابقی قراردادی منعقد نکردند.

 

آسمانی‌مقدم عنوان کرد: مابقی طی دستوری که از ناحیه معاونت عمرانی استانداری صادر شد مقرر شد هر کدام که مایل هستند در سمت توسعه‌ای که در روستا برای آنها تعیین شده مشغول ساخت و ساز شوند.

 

وی اظهار کرد: زمینی به مساحت 28 هکتار در پایین دست کنار روستای باغستان شناسایی شد که به عنوان سمت توسعه باغستان نیز تعیین شده است و در حال حاضر کارهای اولیه انجام وکمیته تصویب را گذرانده و زمین‌ها در حال گذراندن مراحل تملک است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: به محض انجام تملک کار قطعه‌بندی انجام و تفکیک شده که در این محدوده مابقی خانه‌ها تا سقف 48 خانه خسارت دیده از سیل واگذار خواهد شد.

 

آسمانی مقدم بیان کرد: برای ساخت خانه به 10 خانواده‌ای که خانه هایشان کامل تخریب شده 40 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 15 ساله پرداخت می‌شود همچنین10 میلیون تومان بلاعوض و 5 میلیون تومان معیشتی به هر خانواده پرداخت می‌شود.

 

وی ادامه داد: اگربیش از این هر خانواده نیاز به تسهیلات داشته باشند 15 میلیون تومان تسهیلات معیشتی به صورت قرض الحسنه با 4 درصد سود مجدد پرداخت خواهد شد.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به ساخت مسکن محرومان در استان، گفت: اگر محرومی در این روستا باشد نیز در محدوده توسعه روستا که در نظر گرفته شده برای آنها نیز زمین جهت ساخت خانه در نظر گرفته می‌شود.

 

آسمانی‌مقدم افزود: برای واگذاری قطعات قرعه‌کشی خواهیم کرد یا به صورت ردیفی و به ترتیب زمین به افراد واگذار خواهد شد.

 

افرادی که بعد از این قصد ساخت وساز در روستای شیرگ آقا را داشته باشند در محدوده 28 هکتار طرح توسعه باغستان اقدام به ساخت و ساز خواهند کرد.

 

انتهای پیام/127