سرویس: اقتصادی کد خبر: 99657 ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی:

بیش از ۱۴۲ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خراسان‌جنوبی پرداخت شد/ بیمه گل نرگس از مهر ۱۴۰۰

بخشی گفت: در سال زراعی گذشته بیش از ۸ میلیارد ریال غرامت سرمازدگی به محصولات زراعی و بیش از ۱۳۴ میلیارد ریال غرامت سرمازدگی به محصولات باغی کشاورزان خراسان‌جنوبی پرداخت شده است.

بیش از ۱۴۲ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خراسان‌جنوبی پرداخت شد/ بیمه گل نرگس از مهر ۱۴۰۰

محمدحسین بخشی معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد خسارات سرما و یخبندان محصولات کشاورزی در سال زراعی گذشته، اظهار کرد: در سال زراعی ۱۳۹۸_۱۳۹۹ سطح محصولات بیمه‌ایِ زراعی خسارت دیده در خراسان‌جنوبی ۲۵۷ هکتار بوده است.

وی افزود: در مورد خسارت محصولات زراعی سال گذشته بیش از ۸ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان پرداخت شده است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین در سال زراعی گذشته میزان خسارتی که به واسطه سرما و یخبندان به محصولات باغی استان وارد شده هشت هزار و ۹۶۸ هکتار بوده که بیش از ۱۳۴ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان پرداخت شده است‌.

بخشی در مورد مساحت بیمه شده محصولات زراعی استان، عنوان کرد: ۱۳ هزار و ۸۸ هکتار سطح زیر کشت محصولات زراعی استان بیمه شده است.

وی خاطرنشان کرد: مساحت بیمه شده محصولات باغی استان نیز ۲۴ هزار و ۷۳۱ هکتار است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: محصولات زراعی بیمه شده شامل گندم، جو، پنبه و کلزا و محصولات باغی بیمه شده نیز تمام محصولات باغی از زردآلو گرفته تا پسته، عناب، بادام، زرشک، زعفران، زیره سبز و ... می‌شود.

بخشی عنوان کرد: گل نرگس نیز که یکی از محصولات تولیدی استان خراسان‌جنوبی است از مهرماه سال جاری در لیست محصولات بیمه‌ای کشاورزی قرار خواهد گرفت.

وی در مورد بیمه دام و طیور، اظهار کرد: بیمه طیور اجباری است و در بحث بیمه دام نیز تاکنون یک میلیون و ۲۲۷ هزار راس دام در استان بیمه شدند.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی از تفاوت در نوع و اقسام بیمه خبر داد و افزود: بیمه دام و طیور شامل پایه، انفرادی و عمومی می‌شود‌.  

بخشی خاطرنشان کرد: همچنین در مورد دام بیمه پایه و تکمیلی وجود دارد که بیمه پایه شامل عوامل قهری شده و بیمه تکمیلی شامل حمله گرگ به دام، مارگزیدگی دام، سقوط از کوه و ... می‌شود.

وی عنوان کرد: شرایط انواع بیمه با یکدیگر متفاوت است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی از کشاورزان و دامداران خراسان‌جنوبی درخواست کرد: هم استانی‌ها به منظور کاهش ضرر و زیان ناشی از خسارات به محصولات کشاورزی و دام و طیور نسبت به بیمه محصولات باغی، زراعی، دام و طیور خود با مراجعه به دفاتر خدمات بیمه ای در سطح استان اقدام کنند.

بخشی از مدیریت جهادکشاورزی شهرستانهای خراسان‌جنوبی در بحث همکاری همزمان بیمه اجباری دام و پلاک هویت برای دام‌ها قدردانی کرد.

انتهای پیام/127/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب