سرویس: اقتصادی کد خبر: 99632 ۰۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸

مدیرامور زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی:

تمام مطالبات خرید تضمینی گندم پرداخت شد/ خشکسالی شدید سطح زیر کشت گندم خراسان‌جنوبی را کاهش داد

حسینی گفت: در سال زراعی جاری باتوجه به خشکسالی شدیدی که در استان خراسان‌جنوبی وضع شده و کاهش نزولات جوی، پیش‌بینی می‌شود مزارع گندم دچار خسارت خشکسالی شود و بخشی از تولید گندم استان به ویژه در مورد گندم دیم از دست برود.

تمام مطالبات خرید تضمینی گندم پرداخت شد/ خشکسالی شدید سطح زیر کشت گندم خراسان‌جنوبی را کاهش داد

سید مجتبی حسینی مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد سطح زیر کشت گندم در استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: در سال زراعی گذشته سطح برداشت گندم در استان 17 هزار و 936 هکتار بوده است.

وی افزود: با توجه به این‌که سال گذشته شاهد بارندگی در استان بودیم کشاورزان در بحث کشت گندم دیم نیز اقدام کرده و 7 هزار و 550 هکتار گندم دیم در استان کشت شده است.

مدیرامور زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در مجموع در سال گذشته میزان گندم برداشت شده آبی و دیم در خراسان‌جنوبی 67 هزار و 340 تن بوده است.

حسینی با بیان این‌که سال گذشته 20 هزار تن گندم تولیدی استان به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده، عنوان کرد: ارزش ریالی گندم خریداری شده از کشاورزان 50 میلیارد و 286 میلیون تومان بوده که تمامی این مبلغ به حساب کشاورزان پرداخت شده و کشاورزان هم استانی طلبی در بحث خرید تضمینی گندم ندارند.

وی در مورد سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جدید، اظهار کرد: در سال زراعی جاری با توجه به کاهش نزولات جوی و خشکسالی شدیدی که در استان شاهد هستیم، سطح زیر کشت گندم در خراسان‌جنوبی کاهش داشته است.

مدیرامور زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: در سال زراعی جاری سطح زیر کشت گندم آبی در استان 17 هزار و 65 هکتار و سطح زیر کشت گندم دیم 5 هزار و 700 هکتار است.

حسینی خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری باتوجه به خشکسالی شدیدی که در استان وضع شده و کاهش نزولات جوی، پیش‌بینی می‌شود مزارع گندم دچار خسارت خشکسالی شود و بخشی از تولید گندم استان به ویژه در مورد گندم دیم از دست برود.

وی اظهار کرد: قیمت خرید تضمینی گندم نان در سال زراعی جاری چهار هزار تومان اعلام شده که رایزنی‌هایی برای اصلاح قیمت گندم در سطح کشور در حال انجام است.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: ارقام گندمی که درخراسان جنوبی کشت می‌شود شامل گندم ارگ، نائین، بم، افق، سیستان، برزگر، پیشگام و ارقام محلی است.

انتهای پیام/127/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب