سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 99479 ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

بیش از چهار هزار ماموریت در ایام نوروز انجام شد/ امداد رسانی به 5300 نفر

عباسی گفت: در طرح اورژانس 115 استان خراسان‌جنوبی طی تعطیلات نوروز چهارهزار و 776 ماموریت انجام شده است.

بیش از چهار هزار ماموریت در ایام نوروز انجام شد/ امداد رسانی به 5300 نفر

علیرضا عباسی معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: طرح نوروزی اورژانس 115 استان از 26 اسفند آغاز شده و تا صبح روز 14 فروردین ادامه داشته است.

وی با بیان این‌که در این مدت چهارهزار و 776 ماموریت انجام شده، افزود: طی این ماموریت ها به پنج‌هزار و 302  نفر خدمات‌رسانی شده است.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در این طرح 459 ماموریت ترافیکی انجام شده که طی آن به 688 مصدوم امداد‌رسانی شده است.

عباسی عنوان کرد: تعداد ماموریت‌های غیر ترافیکی انجام شده در این طرح چهارهزار و 317 مورد بوده که طی آن به چهار هزار و 614 نفر خدمت‌رسانی شده است.

وی اظهار کرد: در طرح نوروز 1400 اورژانس 115 استان، چهار پرواز اورژانس هوایی انجام شده که طی آن 7 مصدوم که 6 نفر آنها مصدوم ترافیکی بودند به مراکز درمانی منتقل شدند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: مدت زمان رسیدن بر بالین مصدومان در جاده‌ها به طور میانگین 9 دقیقه و در شهرها5.5 دقیقه بوده است.

عباسی با بیان این‌که ماموریت‌های انجام شده در طرح نوروزی 1400 نسبت به سال گذشته افزایش داشته، افزود: سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، ترددها کاهش داشت اما امسال با توجه به ترددهای انجام شده حوادث، ماموریت‌ها و خدمات‌رسانی افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده امکان انتقال ویروس کرونا از طریق سطوح بسیار کم بوده اما مهمترین راه انتقال ویروس، تنفس است لذا از مردم تقاضا می‌شود از تجمع به ویژه در محیط‌های سربسته خودداری کنند. 

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عنوان کرد: مکان های سربسته حتما دارای تهویه مناسب باشد. داخل خودروها نیز حتما پنجره‌ها باز باشد و افرادی که داخل یک خودرو هستند اگر یک خانواده نیستند حتما از ماسک استفاده کنند. 

عباسی تاکید کرد: مردم ترجیحا از دو ماسک استفاده کنند، پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری و ضدعفونی دست‌ها رعایت شود تا از گسترش موج چهارم کرونا جلوگیری کنیم و آمار بیماران افزایش نداشته باشد.

وی تصریح کرد: مردم حتما موارد بهداشتی را رعایت کرده، از دورهمی و رفت و آمدهای غیر ضرور خودداری کنند تا بیش از این کادر درمان را خسته نکنیم.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب