سرویس: اقتصادی کد خبر: 96070 ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶

در گفت‌وگو با دهیار روستای شیرگ‌آقا یکسال پس از وقوع سیل مطرح شد؛

خانه‌های روستای شیرگ در حال ساخت/ مصوبات سفر استاندار اجرایی شود

عزیزی گفت: در حال حاضر با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خانه‌هایی که در روستای شیرگ به دلیل وقوع سیل تخریب شده بود در حال ساخت است.

خانه‌های روستای شیرگ در حال ساخت/ مصوبات سفر استاندار اجرایی شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، اواخر اردیبهشت‌ماه 1398 بر اثر بارندگی و جاری شدن سیل روستای شیرگ‌آقا از توابع شهرستان سربیشه دچار خسارات زیادی شد به گونه‌ای که 10 خانه در این روستا به طور کامل تخریب و به 38 خانه آسیب جدی وارد شد.

اکنون پس از گذشت بیش از یکسال از این اتفاق شرایط در روستای شیرگ خوب است و خانه‌هایی که تخریب شده بود در حال ساخت و برخی به اتمام رسیده است.

عزیزی دهیار روستای شیرگ در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: در حال حاضر با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خانه‌هایی که در روستای شیرگ به دلیل وقوع سیل تخریب شده بود در حال ساخت است.

وی افزود: از 10  واحدی که به طور کامل تخریب شده بود 7 واحد درجاسازی شده و تقریبا کار سه واحد به اتمام رسیده و مورد استفاده صاحب خانه‌ها است.

دهیار روستای شیرگ بیان کرد: برای مابقی خانه‌هایی که دچار آسیب شده بود مکان دیگری در روستا آماده سازی و افراد نسبت به ساخت خانه در مکان جدید اقدام کردند.

عزیزی عنوان کرد: افرادی که خانه‌هایشان بر اثر سیل تخریب و آسیب دیده بود مشمول دریافت تسهیلات کم بهره و بلاعوض شدند.

مردم نیازمند کمک بیشتری هستند

وی با بیان این‌که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان برای ساخت خانه‌ها در این روستا همکاری خوبی داشتند، افزود: متاسفانه با شیوع بیماری کرونا مدتی شاهد تعطیلی ساخت و سازها و افزایش قیمت چند برابری مصالح و آهن آلات بودیم که علی‌رغم دریافت تسهیلات باز هم برخی افراد نیاز به حمایت دارند.

دهیار روستای شیرگ خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای خانه‌هایی که در مکان جدید در حال ساخت است زیرساخت آب، برق و گاز فراهم نشده که طی پیگیری‌هایی که انجام شده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قول همکاری و فراهم شدن زیرساخت آب، برق و گاز برای مکان جدید را داده است.

عزیزی به مصوبات سفر استاندار خراسان‌جنوبی در روستای شیرگ و موضوع آبرسانی پایدار به این روستا از مجتمع درویش‌آباد اشاره کرد و گفت: اگر این اقدام اجرایی شود مشکل آبرسانی به روستاهای شیرگ‌آقا، بیژائم، باغستان، درویش‌آباد و اسفزار حل می‌شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه به دلیل بارندگی‌های ابتدای سال‌جاری، آب قنات روستای شیرگ مقداری افزایش داشته است.

انتهای پیام/127/ 14/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب