سرویس: اجتماعی کد خبر: 92790 ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه خبر داد

سربیشه پیشتاز موقوفات جدید در خراسان جنوبی/ ۸ وقف جدید در دهه وقف امسال به ثبت رسید

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه گفت: در دهه وقف امسال 8 وقف جدید در این شهرستان ثبت شده است.

سربیشه پیشتاز موقوفات جدید در خراسان جنوبی/ ۸ وقف جدید در دهه وقف امسال به ثبت رسید

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین حسین رحیمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در دهه وقف امسال 8 وقف جدید در این شهرستان ثبت شده است، اظهار کرد: در سربیشه از ابتدای امسال 16 وقف جدید در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه کشور به ثبت رسید که 11 مورد جدید الوقف 2 مورد جدیدالکشف و 3 مورد حسینیه وقفی بوده است که 8 مورد از موقوفات جدیدالوقف در دهه وقف بوده و در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه کشور به ثبت رسیده است.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سربیشه ارزش ریالی این موقوفات را 11 میلیارد و 230 میلیون ریال برآورد کرد و افزود: وقف اموال و دارایی ها باعث روشن شدن چراغی تا قیامت در حیات و ممات افراد می شود.

 

رحیمی افزود: آقای علی بلوچی با وقف یک قطعه زمین مشجر به درخت زرشک چهارساله به مساحت 250 مترمربع از چاه کشاورزی شماره 5 سربیشه با نیت هزینه های فرزندان بی سرپرست تحت پوشش بهزیستی نام خود را در زمره واقفین جدید سربیشه و استان خراسان جنوبی ثبت کرد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سربیشه ادامه داد: حسن رضا نادی یک قطعه زمین به مساحت 250متر متر واقع در شهر سربیشه اولین وقف مشارکتی بانیت ساخت مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست سربیشه را از آن خود کرد.

 

سکاندار اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه گفت: آقای علی نادی یک قطعه زمین به مساحت 300متر مربع ازروستای گورید بالا را با نیت امورخیریه وعام المنفعه به وقف واگذار کرد و نام خود را در زمره واقفین جدید به ثبت رساند.

 

رحیمی با بیان اینکه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف از اهمیت بالایی در نظام اسلامی برخوردار است بیان کرد: با توجه به این مهم و استفاده از مبلغین بومی و مشاوره وقف آقای درویش خسروی 5فنجان آب واراضی از قناتین درح ویک باغ مشجر را با نیت تعزیه داری واطعام عزاداران سید الشهدا(ع) در شهر درح از توابع شهرستان سربیشه را وقف کرد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سربیشه افزود : آقای محمد عباسی 14 ونیم فنجان آب واراضی در روستای شورکه را با نیت ایام فاطمیه در روستای شورکه و اکبرسالکی نیا سه سهم از سیزده سهم وسی سه صدم سهم از مزرعه وقنات امراباد باسناباد تعداد80درخت مثمر را به نیت افطاری روزه داران در ماه مبارک رمضان در روستای چهکند مود به وقف واگذار کردند.

 

وی در ادامه گفت : غلامرضا صدریان ششدانگ یک باب منزل به مساحت 226مترمربع از روستای استانست را جهت مسجد روستا و توسعه آن وقف کرد.

 

حجت الاسلام رحیمی ادامه داد: حاج محمد حسینی یک قطعه زمین به مساحت 250متر مربع در شهرستان سربیشه جهت انتفاع مسجد امام حسن مجتبی (ع) سربیشه وقف کرد و در وقفی دیگر آقای حاج محمد حسینی تعداد 2 دربند مغازه تجاری به مساحت 25و 15 مترمربع با کلیه ملحقات وامتیازات –بانیت هزینه های مسجد امام حسن مجتبی (ع) وقف نمود و در سومین مورد ایشان مقدار56 فنجان آب واراضی از مزرعه وقنات سربیشه با کلیه ملحقات با نیت اطعام و عزاداری امام حسین (ع) و هزینه های مسجد امام حسن مجتبی (ع) سربیشه را وقف نمود.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سربیشه گفت :آقای رضا صحرا گرد ششصدو سیزده سهم وسی سه صدم سهم از 920سهم از سهم الارث خود از سهام شرکت کویر تایر با نیت قرآنی قرائت وختم قرآن در حق والدین خود و کمک به دارو ودرمان افراد بی بضاعت و کمک به دانش آموزان بی بضاعت کمک به ساخت مسکن محرومین وقف کرد و نام خود را در زمره واقفین جدید شهرستان با نیت های روز و مورد نیاز جامعه به ثبت رساند.

 

حجت الاسلام رحیمی در ادامه از ثبت دو موقوفه جدیدالکشف در شهرستان خبر داد و افزود: موقوفه آقامیرحسین خزاعی به مقدار ده فنجان آب واراضی از مزرعه طامند که بانیت هزینه های حمام روستا بود و آقای میرداد بیک نادی سه دینار آب و اراضی مود را به نیت عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در مود و در روستای گورید بالا وقف کرده که در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه به ثبت رسیدند.

 

وی اظهار کرد: یکی از راه های استمرار نیکوکاری و کمک به همنوع، سنت حسنه «وقف» است که شخص واقف با وقف اموال و املاک خود برای امور خیریه و عام المنفعه، درآمد آن موقوفات را به امور خیریه اختصاص می‌دهد و مادامی که آن موقوفه یا موقوفات باقی است، متولیان و متصدیان امر وقف موظف به حفظ عین موقوفه و بهره وری آن و اجرای نیات خیر واقفین هستند.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سربیشه افزود: ادیان الهی با الهام از منبع وحی در جهت هدایت جامعه بشری و تشویق آنان برای کمک به همنوعان خود نقش اصلی داشتند و بسیاری از مردم با تأسی به ارزش‌ها و پیام‌های ادیان، خود را در مسایل اجتماعی شریک دانستند، تا حدی که بعضی تا سرمرز ایثار و فداکاری پیش رفتند.

 

انتهای پیام/132/ 59/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب