سرویس: ورزشی کد خبر: 86626 ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸

دبیر هیات ووشو خراسان‌جنوبی خبر داد

کسب 20 مدال توسط ووشکاران خراسان‌جنوبی در سال جاری/ تنها داور بین‌المللی شرق کشور در خراسان جنوبی حضور دارد

دبیر هیات ووشو خراسان جنوبی از فعالیت 400 ووشوکار در 8 شهرستان استان خبر داد و گفت: ووشوکاران خراسان‌جنوبی از ابتدای سال جاری 20 مدال در مسابقات مختلف کشوری کسب کردند.

کسب 20 مدال توسط ووشکاران خراسان‌جنوبی در سال جاری/ تنها داور بین‌المللی شرق کشور در خراسان جنوبی حضور دارد

به گزارش خبرنگار خاورستان، مسعود قلی‌زاده دبیر هیات ووشو خراسان جنوبی شامگاه سه‌شنبه در یادواره شهدای ورزشکار و همایش اولیای ووشوکاران و مربیان ووشو استان که در مجتمع غدیر بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: ووشو ورزش رزمی ملی چین است که مرکب از دو کلمه "ووو  "شو" به معنی هنر رزم است.
 

وی افزود: ووشو wushu به هنرهای رزمی کشور چين گفته می‌شود که در آن انواع مختلف حرکات برای سلامتی جسم و روح و دفاع شخصی در نظر گرفته شده‌ است. در چين باستان از هنرهای رزمی برای دفاع از سرزمين، خود يا خانواده و مقابله با دشمنان و راهزنان استفاده می‌شد.

 

دبیر هیات ووشو خراسان جنوبی ادامه داد: ووشو نه‌تنها يک ورزش سنتی چين است بلکه عناصر فلسفی، اخلاقی، زيباشناسی، پزشکی و نظامی را نيز در بر دارد.
 

قلی‌زاده با بیان این‌که امروزه ووشو به صورت يک ورزش استاندارد جهانی به مردم جهان ارائه شده ‌است و فقط منحصر به کشور چين نيست، عنوان کرد: مردم کشورهای مختلف برای بهره‌گيری از خواص طبی و شرکت در رقابت‌های قهرمانی در اين رشته ورزشی تمرين می‌کنند.

 

وی با اشاره به فعالیت هیات ووشو طی شش ماه گذشته در خراسان‌جنوبی افزود: 7 کارگاه آموزشی از ابتدای سال جاری در رشته ووشو برگزار شده که دوره‌های داوری، مربی‌گری و ارتقای فنی و بازآموزی از آن جمله بوده است.
 

دبیر هیات ووشو خراسان جنوبی به بازسازی خانه ووشو استان با همراهی اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی و مشارکت خیران ورزشی اشاره‌ای کرد و گفت: با تغییرات ساختاری ساختمان هیات در سالن بهاران، بخش قابل توجهی به سرانه ورزشی افزوده شد.

 

قلی‌زاده ادمه داد: همچنین سکوی استاندارد برای ورزشکاران در ساختمان هیات ووشو مستقر و فضای مناسب در راستای تمرینات و میزبانی اردوها فراهم شد.
 

وی از اعزام نماینده ووشوی خراسان‌جنوبی به دوره داوری بین‌المللی خبر داد و عنوان کرد: تنها داور بین‌المللی شرق کشور که جزو 17 مدرس برتر داوری کشور نیز است در خراسان جنوبی حضور دارد.

 

دبیر هیات ووشو خراسان جنوبی با بیان این‌که ووشوکاران استان در 2 گروه بانوان و آقایان به مسابقات کشوری اعزام شده‌اند ابراز کرد: شرکت در مسابقات قهرمانی بسیج و دانشجویی نیز از عملکرد هیات ووشو استان در نیمه نخست سال جاری بوده است.
 

قلی‌زاده، تجلیل از دست‌اندرکاران مسابقات قهرمانی استان در حوزه بانوان و آقایان را از دیگر برنامه‌های سال‌جاری هیات ووشو استان دانست و یادآور شد: برای نخستین‌بار، اردوی فشرده به منظور آماده‌سازی تیم‌های آقایان و بانوان در مردادماه برگزار شد.
 

وی با بیان این‌که در حال حاضر تعداد 400 ووشوکار در 8 شهرستان استان فعالیت می‌کنند، مطرح کرد: انتظارمان آن است که با توجه والدین هیات ووشو، این ورزش هیجان‌انگیز بتواند فضایی شایسته برای رشد ورزشکاران این رشته باشد.

 

دبیر هیات ووشو خراسان جنوبی اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ووشوکاران خراسان‌جنوبی مؤفق به کسب 20 مدال در مسابقات مختلف کشوری شدند.

 

قلی‌زاده در پایان تصریح کرد: در بحث ووشو در خراسان‌جنوبی راه دورودرازی در پیش داریم که امیدواریم با همکاری خیران، مسئولان و مردم بتوانیم این راه را با مؤفقیت بپیمائیم.

 

انتهای پیام/101/ 24/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب