سرویس: سیاسی کد خبر: 332 ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۰

بخشی از اصولگرایی بودن دولت احمدی نژاد جای بحث دارد / برای کناره گیری از انتخابات شرط دارم

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که دولت کنونی اصولگرا است و به لحاظ تعدد کاندیدا با اصولگرایان ائتلاف می کنید ،گفت: از اینکه دولت کنونی کاملا اصولگرا باشد بخشی از آن جای بحث دارد.

بخشی از اصولگرایی بودن دولت احمدی نژاد جای بحث دارد / برای کناره گیری از انتخابات شرط دارم

به گزارش خاورستان وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما در مناظرات سیاسی خود برای اینکه بخواهید گوی سبقت را بربایید و برنده مناظره باشید ناگفته هایی از حریف خود دارید که مطرح کنید؟

باهنر گفت: اصولا این رفتار را سخیف می دانم در این نوع رفتار ها موفقیت ها سطحی و اندک است که افکار عمومی این رفتار ها را نمی پسندد از اینکه در مورد کاندیدایی اطلاعاتی داشته باشم و در روز مبادا به سر رقیب انتخاباتی خود بزنم اخلاقی نیست اگر هر کاندیدایی مرتکب جرمی شده باشد باید در شورای نگهبان رسیدگی شود وقتی از این فیلتر تایید می شود زیر علامت سوال بردن شخص ناجوانمردانه است.

وی افزود: در مجلس زندگی کردن صحبت های موافق و مخالف زیادی شنیدم ما باید روی مطالب بحث کنیم نه روی گوینده  باید تلاش شود کاندیداها برنامه های خوبی ارائه دهند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه نخستین اقدام شما در حالت برنده شدن این رقابت های سیاسی چیست، تصریح کرد: در گام نخست شکر خدا و تشکر از مردم که مرا انتخاب کردند ولی بعد از این کار خیلی علاقمندم رقبایم را دعوت کنم و نخستین جلسه هم اندیشی را برپا کنم شاید رقبا نپذیرند ولی از رقبایی که مورد تایید شورای نگهبان باشند را دعوت می کنم تا از ایده ها و برنامه های ریاست جمهور شدنشان استفاده کنم تا با دانش هایی که دارند برای پیشبرد نظام هم افزایی صورت گیرد.

باهنر در پاسخ به این پرسش که در حالت نهایی به نفع چه کسی کنار می روید، گفت: از نظر شرعی اگر یک نفر بهتر از خودم را ببینم کنار می روم، اینکه چرا و چگونه کنار می روم ساختار است که مشخص می کند.

وی افزود: اگر از نظر سنجی ها عقب باشم کنار می روم و اگر جلوتر باشم انتظار دارم بقیه کنار بروند.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که دولت کنونی اصولگرا است و  به لحاظ تعدد کاندیدا با اصولگرایان ائتلاف می کنید اینکه حامیان دولت فردی را معرفی کنند برای شما مشکلی پیش نمی آید، یاد آور شد:  از اینکه دولت کنونی کاملا اصولگرا باشد بخشی از آن جای بحث دارد.

 باهنر اضافه کرد: با همکاران احمدی نژاد مشکلی نداریم برخی وزرا افراد لایقی هستند و دو دولت بعدی شاید بمانند ولی اگر این روش احمدی نژاد ادامه یابد باید تجدید نظر شود و اصلاح صورت گیرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری که یکی از کاندیداهای احتمالی یازدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد که به زودی اسناد مناقصه 450 میلیون یورویی  تالار کیش را منتشر می کنم. شما به عنوان نایب رئیس مجلس در این رابطه چه توضیحی دارید، گفت:  هر موقع خبر شود،و وظیفه داشته باشیم پیگیری می کنیم.

منبع: بلاغ نیوز

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب