سرویس: اخبار استان کد خبر: 331 ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۰

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بیرجند:

راه‌اندازی حلقه‌های کتاب و اندیشه در کتابخانه‌های عمومی بیرجند

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بیرجند از راه‌اندازی حلقه‌های کتاب و اندیشه در کتابخانه‌های عمومی بیرجند خبر داد و گفت: دومین جلسه از سری حلقه‌های کتاب و اندیشه با موضوع نقد و بررسی کتاب داستان سیستان برگزارشد.

راه‌اندازی حلقه‌های کتاب و اندیشه در کتابخانه‌های عمومی بیرجند

محمود کاظم‌زاده با اشاره به اهمیت نقد و بررسی کتاب اظهار کرد: کانون‌های ادبی کتابخانه‌های کشور فرصت مناسبی برای گسترش فرهنگ مطالعه مفید است و از این ظرفیت می‌توان برای ارائه سیرهای مطالعاتی و مشاوره مطالعه استفاده کرد.

وی راه‌اندازی حلقه‌های کتاب و اندیشه را در تمامی کتابخانه‌های سطح بیرجند گامی در همین راستا دانست و افزود: تا کنون دو جلسه از سری حلقه‌های کتاب و اندیشه با موضوع آثار شهید آوینی و کتاب داستان سیستان از آثار رضا امیرخانی برگزار شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند اضافه کرد: افزایش علاقه‌مندی به مطالعه هدفمند و با برنامه از نتایجی بوده است که در این جلسه‌ها به صورت کامل مشهود بود.

کاظم‌زاده با بیان اینکه استقبال اعضا از این جلسات خوب بوده است، گفت: برخورد صمیمانه رهبر معظم انقلاب با برادران اهل سنت، حضور ایشان در مناطقی که قبل از انقلاب در تبعید بوده‌اند، آشنایی بیشتر با مقام معظم رهبری و نحوه برخورد ایشان با مردم و ترسیم صحنه‌های اشتیاق مردم برای دیدار با ایشان از جمله موارد مطرح شده در دومین جلسه حلقه‌های کتاب و اندیشه با محوریت کتاب داستان "سیستان، 10 روز با رهبر" بود.

وی از برگزاری این جلسات به‌صورت هفتگی و در مناسبت‌های مختلف سال خبر داد و تصریح کرد: در شهرستان بیرجند هشت کتابخانه نهادی و پنج کتابخانه مشارکتی فعالیت دارند که کانون ادبی با فعالیت‌های فرهنگی در تمامی آنها در جریان است.

تقدیر از معلمان و زنان و مادران خانه‌دار عضو فعال کتابخانه‌ها

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند از برگزاری مراسمی با موضوع تقدیر از زنان و مادران خانه‌دار عضو فعال کتابخانه‌های عمومی و همچنین معلمان عضو فعال همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته معلم در محل کتابخانه حضرت خدیجه کبری(س) خبر داد.

منبع: فارس

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب