سرویس: سیاسی کد خبر: 327 ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۰

مردم نباید به کسانی که در فتنه 88 بودند و یا سکوت کردند رأی دهند

امام جمعه مشهد با تاکید بر روشنگری و مشخص شدن خط قرمزهای رای در انتخابات، اظهار کرد: به هر کس که در فتنه 88 بوده است و یا سکوت کرده است نباید رای داد.

مردم نباید به کسانی که در فتنه 88 بودند و یا سکوت کردند رأی دهند

به گزارش خاورستان آیت الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در دیدار نماینده ولی فقیه و مسوولان عقیدتی سیاسی سپاه امام رضا(ع) اظهار کرد: هر چه از انقلاب می گذرد و شخصیت فکری و فرهنگی نظام توسعه پیدا می کند بعد سازندگی شهید مطهری نیز متجلیتر و شفافتر می شود و این شهید در کنار اینکه عالم روز بود عالم آینده هم بود و حال که 33 سال از شهادت ایشان می گذرد امروز با افکار و اندیشه های این شهید برخورد می کنیم که این خصلت پس از ائمه معصومین در کمتر انسانی وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه اندیشه شهید مطهری در عرصه سیاست، اقتصاد، فرهنگ، مدیریت اسلامی و در عرصه ارزش های اجتماعی امروز مولد فکر است، ادامه داد: در زمان دوران مجاهدت این شهید تمام جریان که مخالف بودند با انگیزه های مختلف کمونیستی، امپریالیسمی و دیگر مکاتب به جذب نیروهای جوانی می کردند که ضد نظام شاهنشاهی بودند، می پرداختند.

وی افزود: شهید مطهری در سالهای مبارزات خود با چنین جریان هایی رودررو شد و در کنار اقدمات پدافندی و اقشاگری تولید خط و فکر نیز می کرد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه انتخابات دروازه وسیع مردم سالاری است، خاطرنشان کرد: در زمان انتخابات هر گونه فیلتر و مانع مردم سالاری را زیر سوال می برد و در زمان انتخابات یک فضای کاملا باز سیاسی شکل می گیرد و در این فضا جریان های ضد ارزشی مشغول به فعالیت می شوند.

وی ادامه داد: در عرصه انتخابات تولید خط و فکر مساله مهمی است که باید این کار انجام شود و کارهای پدافندی چیزی جز دعوا را در پی نخواهد داشت.

وی با تاکید بر روشنگری و مشخص شدن خط قرمزهای رای اظهار کرد: به هر کس که در فتنه 88 بوده است و یا سکوت کرده است نباید رای داد.

وی مساله فتنه 88 را معیار دانست و افزود: آنهایی که در فتنه88 حضور داشتند سرباز دشمن بودند و کسانی که سکوت کردند در مقابل تهاجم برانداز دشمن سکوت کردند و هر کس که این سکوت را انجام داد نمی تواند در مسوولیت اجرایی کشور جای گیرد.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه برخی از کاندیداها به دنبال رای خریدن هستند تصریح کرد: در کشور یک بدنه لائیک، لامذهب و بی دین وجود دارد و این ها به فکر رای توده های بی دین هستند.

وی ادامه داد: این افراد در گفتمان خود از عناصر بی دین استفاده می کنند تا بخش بی دین جامعه را به خودشان جلب نمایند و به این افراد که سابقه فکریشان معلوم است نباید رای داد.

وی با تاکید بر اینکه نباید دروازه مردم سالاری محدود شود، ادامه داد: در کنار اینکه فضا انتخابات باز است اما باید روشنگری ها صورت گیرد و خط قرمزهای رای دادن مشخص شود آنگاه دایره ملاکها محدود می شوند و افرادی که با ملاکهای جبهه، ایمان، مقابله با فتنه 88 و فتنه سیزی بیشتر مطابقت دارند برجسته می شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فتنه امسال قبل از انتخابات شکل گرفته است، ادامه داد: بدنه سپاه و بسیج جریان آزادی است و آزادانه فکر و عمل می کند و به دلیل آنکه این بنده وابسته به ولایت است تحت تاثیر هیچ جریانی از بالا قرار نمی گیرد و البته باید هم اینطور باشد.

وی با اشاره به اینکه جریانهایی در فتنه 88 بود که این جریان ها نظام جمهوری اسلامی را قبول ندارند، تصریح کرد: فتنه گران در سال 88 دو رکن اصلی نظام یعنی قانون و ولایت را رد کردند و از کسانی که علیه نظام به خیابانها می آمدند با صدور بیانه هایی حمایت می کردند.

وی عنوان کرد: جریان هایی که هم اکنون نیز از این افراد حمایت می کنند در انتخابات جایی ندارند و نباید کاندیدا شوند.

وی با توصیه به مردم در خصوص رایی که می خواهند بدهند، ادامه داد: مردم بعد از 34 سال با تجربه رای بدهند و هر کس را نباید بر مسند کار انتخاب کنند تا دوباره فردا برای نظام و ولایت زحمت ایجاد کند چرا که زحمت به نظام و ولایت زحمت به مردم است.

منبع: صبح توس

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب