سرویس: اخبار استان کد خبر: 323 ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۰

مدیرکل تعاون خراسان جنوبی خبر داد

انجام 5 هزار بازرسی در خراسان جنوبی

عابدین محمدی در همایش تجلیل از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه خراسان جنوبی ضمن تبریک ولادت فاطمه زهرا(س) و روز کار و کارگر اظهار کرد: در روایات و احادیث اسلامی کارگران به عنوان مهم‌ترین اقشار جامعه محسوب می‌شوند.

انجام 5 هزار بازرسی در خراسان جنوبی

به گزارش خاورستان وی با اشاره به روایت پیامبر اکرم(ص) مبنی بر اینکه انجام کار پاک‌کننده گناهان است، تصریح کرد: هر ساله بر اساس قانون از کارگران نمونه تجلیل می‌شود.

تجلیل از 18 کارگر نمونه خراسان جنوبی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه روند معرفی کارگران نمونه از سال گذشته به واحدها ابلاغ شده است،‌ بیان داشت: امسال 780 مورد از کارگاه‌ها معرفی شده‌اند.

محمدی ادامه داد: با ارزیابی‌های انجام شده از این کارگاه‌های معرفی شده 18 کارگر، پنج گروه کار و یک واحد کار نمونه انتخاب شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه کویر تایر خراسان جنوبی یکی از سه واحد کار نمونه کشور بوده، متذکر شد: در چند روز گذشته کویر تایر خراسان جنوبی توانست به عنوان واحد کار نمونه لوح تقدیر از دست ریاست جمهوری دریافت کند.

ایجاد بیش از 18 هزار شغل جدید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از انجام 4 هزار و 800 بازرسی در خراسان جنوبی خبر داد و یادآور شد: تعداد هشت بازرس در این استان برای جلوگیری از حوادث و رفع نواقص ناشی از کار بازرسی را در استان انجام می‌دهند.

محمدی با بیان اینکه در سال گذشته خراسان جنوبی دارای 16 هزار و 542 نفر تعهد اشتغال بوده است، افزود: از این تعداد 18 هزار و 600 نفر اشتغال در خراسان جنوبی ایجاد شده است.

وی درصد اشتغال در سال گذشته را 108 درصد عنوان کرد و اضافه کرد: پائین‌ترین نرخ بیکاری در سال گذشته را خراسان جنوبی داشته است.

خراسان جنوبی پایین‌ترین نرخ بیکاری را دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی در چهار فصل سال گذشته پائین‌ترین نرخ بیکاری را داشته، گفت: نرخ بیکاری در این استان در فصل بهار 6.5 درصد، تابستان 6.3 درصد، پاییز 5.4 درصد و زمستان 7.7 درصد بوده است.

این مسئول از واگذاری سهام عدالت به کارگران این استان خبر داد و یادآور شد: سهام عدالت گروهی از کارگران واگذار شده و مابقی با هماهنگی سازمان اقتصاد و دارایی واگذار می‌شود.

محمدی در پایان خاطر نشان کرد: بخش عمده‌ای از کارگران، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی سهام عدالت را دریافت کرده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب