سرویس: انتخابات 94 کد خبر: 316 ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹

اظهارات قابل تامل محمد شریعتمداری در یاسوج

رئیس‌جمهور شوم وضعیت کروبی و موسوی را پیگیری می‌کنم

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: در صورت رئیس‌جمهور شدن با همه توان وضعیت میرحسین و کروبی را پیگیری می‌کنم و قطعا گام‌های مؤثری برخواهم داشت.

رئیس‌جمهور شوم وضعیت کروبی و موسوی را پیگیری می‌کنم

به گزارش خاورستان به نقل از "فارس"محمد شریعتمداری در حاشیه دیدار مردمی‌اش در یاسوج در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوالی در مورد جدی بودن رقابت کاندیدای دولت با سایر کاندیداها اظهار کرد: برایم عجیب است که بخواهیم یک قطب انتخابات را کاندیدای معرفی شده از سوی مجری انتخابات تحت عنوان حامیان دولت تصور کنیم.

وزیر سابق بازرگانی دولت اصلاحات افزود: حال اگر احمدی‌نژاد از طریق یک حزب سیاسی رئیس جمهور می‌شد و امروز آن حزب کاندیدای دیگری معرفی می‌کرد قابل قبول بود ولی اینکه مجری انتخابات خود یک کاندیدا داشته باشد، عجیب و بدیع است. 

وی همچنین در پاسخ به سئوالی در مورد آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی از حصر خانگی در صورت موفقیت در انتخابات بیان کرد: اکنون آنچه از همه مهم‌تر است برگزاری یک انتخابات باشکوه و حداکثری است که در صورت این مهم، فضای امنیتی رنگ می‌بازد و فضای سیاسی پر رنگ‌تر می‌شود و در این صورت است که می‌توان در این مورد تصمیم گرفت.

شریعتمداری، پیگیری این موضوع را وظیفه جانبی رئیس جمهور دانست و تأکید کرد: در صورت رئیس جمهور شدن با همه توان وضعیت میرحسین و کروبی را پیگیری می‌کنم و قطعا گام‌های مؤثری برخواهم داشت.

* خادمین و دلسوزان از عرصه خدمت دور انداخته می‌شوند

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه همه انسان‌های خدوم و شایسته به بهانه‌هایی دور انداخته می‌شوند، ادامه داد: حجاب‌هایی در این کشور نمی‌گذارند که خادمین و دلسوزان دور هم بنشینند و خدمت کنند و وای از این حجاب‌ها.

شریعتمداری تصریح کرد: ساختار دیپلماسی کشور باید تغییر کند و از همه ظرفیت‌ها و توان نیروهای نخبه و دلسوز استفاده کنیم نه اینکه نیروهایی که نظام برای آن‌ها هزینه کرده و امروز صاحب تجربه و دانش هستند به بهانه‌های مختلف دور انداخته شوند.

کاندیدای احتمالی ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: بسیاری از نخبگان، صاحب‌نظران و مسئولانی که در دولت شهید رجایی نیز مسئولیت داشتند اکنون در این مملکت در کارخانه‌هایی مانند کارخانه سس‌گوجه فعالیت می‌کنند که باید این افراد به ساختار اجرایی و سیاست‌گذاری‌ها برگردند.

وی گفت: اکنون شاهد هستیم فردی که سال‌ها امین رهبری است اکنون هیچ نقشی در تصمیم‌گیری‌ها ندارد و در واقع از خرد جمعی و توان این نیروهای ارزشمند استفاده‌ای نمی‌شود.

وی همچنین در جمع مردم یاسوج در محل سالن شهید ایزدپناه تربیت معلم این شهر با بیان اینکه کار اجرایی را از کمیته استقبال از امام در خیابان ایران آغاز کردم، اظهار داشت: در حوزه اجرا به مدت هشت سال در وزارت بازرگانی مشغول به خدمت بودم و در بسیاری از مجامع مهم اقتصادی حضور فعال داشته‌ام.

وزیر بازرگانی دوره اصلاحات در بخش دیگری از این برنامه که با پرسش و پاسخ نیز همراه بود در پاسخ به سئوالی که آیا خاتمی بالاخره خواهد آمد یا نه، تصریح کرد: با خاتمی ارتباط نزدیکی دارم و به صراحت گفته که نمی‌خواهم احیاناً مهر عدم صلاحیت بر پیشانی رئیس‌جمهوری که دو دوره از مردم رأی گرفته، بنشیند.

وی گفت: خاتمی می‌گوید:« از این هم می‌ترسم که اگر در صورت آمدن رد صلاحیت شوم به دنبال آن برخوردی پیش بیاید و با این کار خود نظام را به زحمت بیندازم و به همین خاطر اگر فعالیت سیاسی نکنم در جایی دیگر کار مطالعاتی انجام خواهم داد» که البته این سخنان را به صورت رقیق‌تر هم از ایشان شنیده‌ام.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب