سرویس: اخبار استان کد خبر: 100324 ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳

در دیدار با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مقرر گردید؛

اختصاص 800 میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکلات آبی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه

نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: طی دیدار با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور 800 میلیارد ریال اعتبار و دو دستگاه تانکر آبرسانی سیار از محل منابع مختلف برای رفع مشکلات آبی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه اختصاص یافت.

اختصاص 800 میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکلات آبی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرامی اش از دیدار با حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد.

وی در این خصوص نوشت: به منظور بررسی طرح‌های آب و فاضلاب و مشکلات آبرسانی شهر و روستاهای شهرستانهای نهبندان و سربیشه جلسه‌ای با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور داشتم.

وی افزود: در این دیدار با تشریح وضعیت کاهش شدید بارش در سال‌جاری و مشکلات حاد تامین آب در شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه خواستار تسریع در روند اجرای پروژه‌ها و اقدامات فوری در راستای رفع مشکلات آبی خصوصا در روستاها بودم.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این جلسه مقرر گردید با تسریع در اجرای روند تامین مالی پروژه‌های آبرسانی روستایی از محل تسهیلات ماده 56 ،تامین مالی در نیمه اول سال جاری صورت گیرد به نحوی که حداقل 500 میلیارد ریال به طرح‌های روستایی و مجتمع‌های آبرسانی نهبندان و سربیشه اختصاص یابد.

نخعی عنوان کرد: همچنین مبلغ 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات بودجه عمومی به مجتمع‌های آبرسانی روستایی از سوی آبفای کشور اختصاص یابد.

وی اظهار کرد: همچنین مقرر گردید با اجرایی شدن اعتبارات رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار حداقل مبلغ 200 میلیارد ریال از این محل به حل مشکلات آبی روستاها اختصاص یابد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مشکلات حاد آبی و خشک شدن تعدادی از چاه‌ها دو دستگاه تانکر به فوریت به ناوگان آبرسانی سیار نهبندان و سربیشه اضافه گردد.

نخعی افزود: همچنین با توجه به لزوم تسریع در روند اجرایی شدن تصفیه خانه فاضلاب سربیشه سرمایه گذار حداکثر ظرف یک ماه آینده نهایی و مقدمات شروع کار عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: در این دیدار مستقیم و از طریق ویدئو کنفرانس با آقای امامی مدیرعامل آب و فاضلاب استان و معاونان ارتباط داشتیم. و در پایان جلسه از اقدامات مجموعه آب و فاضلاب کشور و استان در خراسان جنوبی تشکر کردم.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب