نمایش 1 - 10 از 83
فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ با هزاران نفر از مردم این شهر با بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه همراه شده است. اکثر رسانه های رسمی و پربازدید این کشور اقدام به انعکاس سخنرانی اخیر […]
با ثبت رکورد ۲۸.۵ میلیارد دلاری؛
صادرات خودرو ترکیه در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۱۹.۵ درصد افزایش به رکورد ۲۸.۵۳ میلیارد دلار رسید.
به اتهام دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران؛
هیئت منصفه پرونده معاون سابق هالک بانک ترکیه در نیویورک، وی را در ۵ مورد شامل «دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران» مجرم و در یک مورد نیز بی‌گناه اعلام کرد.
جمعیت مرغ‌های معدومی به ۱۷ میلیون رسید؛
یک مقام مسئول با بیان اینکه واردات تخم مرغ باعث کاهش قیمت این محصول در بازار شده است، گفت: واردات تخم مرغ ترک به ایران، باعث افزایش قیمت این محصول در ترکیه شده است.
درصورتی‌که خانم آکشنر بتواند ائتلافی با احزاب اپوزیسیون ترکیه ازجمله حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه و حزب دموکراتیک خلق‌ها به وجود بیاورد، خواهد توانست بعد از ۱۶ سال پایانی بر سلطه حزب عدالت وتوسعه باشد.
نماینده پارلمان عراق در گفتگو با مهر:
نماینده پارلمان عراق ضمن غیرقانونی خواندن همه پرسی استقلال اقلیم کردستان تأکید کرد: اربیل راهی جز پذیرش دعوت آیت الله سیستانی برای حل بحران کنونی ندارد.
روحانی در نشست خبری مشترک با اردوغان:
رئیس‌جمهور گفت: ما تغییر مرزهای جغرافیایی را به هیچ عنوان نخواهیم پذیرفت، تصمیم‌های اشتباهی که برخی از سران این اقلیم اتخاذ کردند باید آن را جبران کنند.
رهبر معظم انقلاب در دیدار رییس‌جمهوری ترکیه:
حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای برگزاری همه‌پرسی در کردستان عراق را خیانت به منطقه و موجب تهدید آینده آن، خواندند و تأکید کردند: ایران و ترکیه باید در مقابله با این حادثه، هر اقدام ممکن را انجام دهند.
صنعت کشمش در ایران با معیشت و اشتغال بیش از صدها هزار نفر گره خورده است، اما هر لحظه بیم از دست رفتن جایگاه کشور به عنوان صادر کننده کشمش احساس می شود. در این میان کشورهای آمریکا و ترکیه مهم ترین رقبای صادراتی ایران در جهان به شمار می آیند.
از تاکتیک تا واقعیت؛
شاخص‌های راهبردی منطقه و مواضع سران ترکیه نشان از آن دارد که عملیات نظامی ترکیه با نام «شمشیر فرات» در مناطق عفرین و ادلب سوریه نهایی شده و تنها چیزی که باقی مانده تعیین زمان آن است.

صفحه‌ها

اشتراک در ترکیه