نمایش 1 - 7 از 7
گزارشی در پاسخ به ادعای حامیان FATF؛
عده‌ای باهدف تصویب لوایح مرتبط با fatf در مجمع تشخیص مصلحت نظام، اقدام ترامپ در جهت تروریستی نامیدن سپاه را بی‌ارتباط با این لوایح می‌دانند اما بررسی ابعاد حقوقی متن کنوانسیون‌ CFT و همچنین نقش تعیین‌کننده سپاه در دور زدن تحریم‌ها به‌خوبی این ادعا را نفی می‌کند.
دولت باید یک دوره مذاکره جدی با FATF با هدف بازنگری و اصلاح برنامه اقدام ایران داشته باشد و این مذاکره باید مبتنی بر این فهم پایه‌ای باشد که اجرای برخی از اقدامات برنامه اقدام تکمیل کننده تحریم‌های ظالمانه آمریکاست.
در سایه غفلت دستگاه های نظارتی صورت می گیرد؛
بعد از انتشار گزارش بانک مرکزی مشخص شده است که FATF قراردادی بین المللی با ابهامات گسترده که هنوز هم نظر نهایی مجلس راجع به اجرای آن مشخص نیست بدون سر و صدا در بانک های کشور در حال پیگیری و اجراست .
کارشناس اقتصادی استان:
کارشناس اقتصادی استان گفت: خودتحریمی بسیار خطرناک است ودر این نوع تحریم خود ما تمایل به انجام کار نداریم و این سبب عقب افتادگی و عدم تحقق اقتصاد مقاومتی می شود که قابل جبران نیست.
نظر جلیلی درباره FATF
عضو شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر دشمن تا دیروز تهدید می‌کرد که اگر خواست کدخدا را نپذیریم علیه ما قطع‌نامه صادر می‌شود، امروز حرکتی را شروع کرده که ما از درون بخواهیم عده‌ای را تحریم کرده و دچار خودتحریمی شویم.
سید یاسر جبرائیلی
بر اساس توافق با FATF جمعا 87 فرد و نهاد از جمله برخی ارکان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،‌ وزارت دفاع، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء‌ و مقاماتی چون سردار قاسم سلیمانی، سردار حجازی، سردار احمدیان، سردار وحید دستجردی، سردار نقدی و بسیاری دیگر از مقامات نظامی کشور، توسط دولت تدبیر و امید در داخل خاک ایران تحریم خواهند شد.
امام جمعه سربیشه انتقاد کرد:
امام جمعه سربیشه با انتقاد از قوانین برخی دستگاه‌های اجرایی به عنوان مانع فعالیت عمرانی سرمایه گذاران، گفت: اگر ما از خارج کشور تحریم هستیم؛ نباید مسئولین در داخل دست به خودتحریمی بزنند.
اشتراک در خودتحریمی