نمایش 1 - 10 از 10
یک کارشناس مسکن مطرح کرد:
مجید گودرزی گودرزی با انتقاد از اینکه ودیعه مسکن در ایران به صورت قرض الحسنه و قیمت ملک بر اساس قیمتهای جاری است گفت: این مسأله باعث شده است که با سقوط ارزش پول ملی همانند سال گذشته، ارزش رهن مستاجران تا ۷۰ درصد هم از بین برود.
گزارشی از وضعيت آشفته املاك؛
جهش 80 درصدي قيمت مسکن از سال 95 تاکنون کاهش محسوس معاملات ملک در تهران را رقم زده است.
گزارش/
آشفته‌بازار مسکن نیاز به مدیریت قوی و اقدام ضرب‌العجلی مسئولان دارد چراکه روزبه‌روز شاهد افزایش قیمت مسکن و قیمت اجاره‌بها هستیم اما مدیریت و نظارت، حلقه مفقوده این بازار است.
ردپای تورم و نوسانات ارزی در افزایش قیمت مسکن
چه بخواهیم و نخواهیم باید بپذیریم که بازار مسکن به وضعیت قرمز نزدیک شده است؛ تحلیل‌ها این را اثبات می‌کند.
رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی:
رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی گفت: در طول دو سال گذشته از 500 بنگاه املاک فعال در سطح شهر بیرجند حدود 230 بنگاه املاک تعطیل شده است.
رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی:
رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی گفت: متاسفانه از ابتدای سال جاری تا کنون هنوز بازار مسکن نسبت به سال گذشته هیچ تغییری پیدا نکرده و حتی راکدتر هم شده است.
رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران معتقد است: طرح فروش اقساطی دچار مشکلاتی است که سقف تسهیلات و کارمزد بالا دست و پای این طرح را می‌بندد. او هم‌چنین ساخت و ساز در حوزه گردشگری را کلید خروج از رکود مسکن می‌داند.
در حالی مسئولان و دست‌اندرکاران از بازگشت رونق به بازار مسکن خبر می‌دهند که گزارش میدانی حکایت از آن دارد، "بازار" بی‌تفاوت به این قبیل اظهارنظرها همچنان در رکود به سر می‌برد و مردم همچنان قدرت خرید لازم برای ورود به آن را ندارند.
معاون ساماندهی و توسعه پایدار شهری شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با بیان عوامل موثر در بازار مسکن، پیش‌بینی‌‌ خود را از وضعیت بازار مسکن سال آینده بیان کرد.
اختصاصی/بخش اول
بازار مسکن استان علی الخصوص در شهرستان بیرجند در سال های اخیر دستخوش ناآرامی ها و بی ثباتی هایی بود که باعث رکود این بازار و سوءاستفاده ی برخی افراد سودجو از این بی ثباتی گردید، اما مدتی است که ثباتی نسبی در این عرصه دیده می شود.
اشتراک در بازار مسکن