نمایش 1 - 10 از 10
به همت پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، میزگرد بررسی علل ایجاد و راه‌های مقابله با گردوغبار با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از وجود ۳۵ کانون بحرانی فرسایش بادی در استان خبر داد و گفت: ‌گردوغبار ‌نوار شرقی خراسان جنوبی منشأ خارجی دارد.
گزارش میدانی خاورستان
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: پیش بینی می‌شود حدود 120 تن عسل در سال جاری برداشت شود که می‌تواند درآمد 60 میلیارد ریالی برای زنبورداران را درپی داشته باشد.
ورود گرد و خاک هوای بیرجند را تیره و تار کرد
مردم بیرجند امروز در هوایی گرد و خاک آلود که موجی از نگرانی را به ارمغان آورده است، نفس می کشند.
گرد و غبار؛ محصول 8سال بی توجهی به محیط زیست
رییس سازمان محیط زیست در خصوص وضعیت کنونی پدیده ریزگردها می گوید: مسایل مطرح شده به علاوه کاهش شدید بارندگی، افزایش دما و آثار گرم شدن زمین کلا معادلات اقلیم خوزستان را به هم ریخته است.
قطرات باران الهی هوای بس گرفته ی بیرجند را پاکیزه کرد.
لحظه به لحظه با سفر دکتر ابتکار به خراسان جنوبی/1
خانم دکتر ابتکار طی یک سفر یک روزه به خراسان جنوبی ایستگاه سنجش گرد و غبار را افتتاح می کند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: اوج وزش بادهای شدید در استان اواخر روز چهارشنبه است و بیشتر نیمه شرقی استان شامل شهرستان‌های نهبندان، زیرکوه، بیرجند و خوسف را در برمی‌گیرد.
به دنبال خطر وقوع طوفان/
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از آماده‌باش ۱۴ پایگاه امداد و نجات و ۱۱ شعبه هلال احمر در سراسر استان به دنبال خطر وقوع طوفان خبر داد.
گزارش ویژه/خاورستان
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار خراسان جنوبی: یک‌چهارم وسعت کشور را بیابان تشکیل داده که در این راستا بیابان‌زدایی و مقابله با بیابان‌زایی یکی از اولویت‌های بودجه‌ای کشور به شمار می رود.
اشتراک در گرد و غبار