خاورستان ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی:

نهبندان رکورددار پروژه‌های بازآفرینی شهری است/ تحویل محور نهبندان- شهداد به زودی

داعی گفت: برای محور شهداد نهبندان نیز با توجه به خرابی ۳۰ کیلومتر از محور بر اثر سیل پیگیر هستیم از ظرفیت سازمان راهداری استفاده کنیم با این وجود ۶ کیلومتر از مسیر را آماده کرده‌ایم که بزودی تحویل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، وحید داعی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در دیدار با نماینده مردم نهنبدان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح اقدامات و برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی در شهرستان‌های سربیشه و نهبندان، اظهار کرد: در مجموع حدود ۳۰۰ میلیاردتومان قراردادهای راهسازی در دو شهرستان داریم که علاوه بر ایجاد اشتغال باعث شده این دو شهرستان به کارگاه راهسازی تبدیل شود.

وی افزود: در اولین سفر شهرستانی در حضور بیکی فرماندار نهبندان قول اخذ مجوز برگزاری مناقصه محور نهبندان سربیشه را دادیم که این موضوع محقق ومناقصه  ۳۱ کیلومتر برگزار و پیمانکار مشخص شد که بزودی کارگاه تجهیز وکار آغاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در محور سربیشه ماهیرود نیز پیمانکار مستقر شده ودر حوزه نهبندان نیز مناقصه ۲۴ کیلومتر دیگر را برگزار کردیم که عملا با ۲ قراردادی که در حوزه شهرستان نهبندان داریم مبلغ ریالی پروژه ها  بیش از ۱۷۰ میلیاردتومان است.

داعی عنوان کرد امیدواریم با برگشت ظرفیت قیر بتوانیم کمک‌های خوبی به شهرستان‌ها داشته باشیم. 

وی درخصوص محور بیرجند- نهبندان- زاهدان، گفت: برای این مسیر نیز پیگیری می کنیم باتخصیص ۶۰ میلیارد تومان بتوانیم ۴۰ کیلومتر انتهای حوزه استحفاظی استان در شهرستان نهبندان را تکمیل کنیم.

محور نهبندان- شهداد آماده تحویل

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در خصوص محور شهداد نهبندان نیز با توجه به خرابی ۳۰ کیلومتر از محور بر اثر سیل پیگیر هستیم از ظرفیت سازمان راهداری استفاده کنیم با این وجود ۶ کیلومتر از مسیر را آماده کرده ایم که بزودی تحویل می‌شود .

داعی گفت: هدف ما به اتمام رساندن برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی در شهرستانهای سربیشه و نهبندان را تاپایان سال ۹۹ است.

وی ادامه داد: همچنین هدف گذاری کردیم ۱۴ کیلومتر باند دوم در حوزه شهرستان سربیشه و ۱۶ کیلومتر هم در حوزه شهرستان نهبندان را تکمیل کنیم که بتوانیم وضعیت راه‌ها را به حد مطلوبتری برسانیم.

در نهبندان مشکلی برای تامین زمین نداریم

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به بخش‌های مسکن و بازآفرینی شهری نیز بیان کرد: در طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان نهبندان حدود ۷۵۰ نفر ثبت نام کرده‌اند که هیچ‌گونه مشکلی در تامین زمین نداریم.

داعی خاطرنشان کرد: همچنین برای تامین مسکن خانواده‌های دارای ۲ معلول نیز پیگیری کردیم که سریعتر پروانه ساختمانی صادر شود.

وی ادامه داد: در بخش بازآفرینی شهری شهرستان نهبندان رکورددار در استان است و بیشترین پروژه با مبلغ ۶ میلیارد تومان در حال اجرا است.

انتهای پیام/127