خاورستان ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
شهردار بیرجند:

تمام معابر خاکی بیرجند آسفالت می‌شود/ توسعه پارک‌های محله‌ای شمال شهر

جاوید گفت: امسال تمام معابر خاکی شهر بیرجند را که شبکه زیر ساختی در آنجا کار شده باشد در دستور کار آسفالت قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی جاوید شهردار بیرجند صبح امروز در دیدار با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: سرانه بودجه شهرداری بیرجند بین مراکز تمام استان‌های کشور از همه جا پایین‌تر است.

وی افزود: سرانه بودجه شهرداری بیرجند به ازای هر نفر 350 هزار تومان بود که با توجه به جمعیت 200 هزار نفری شهر بیرجند اعتبار 70 میلیارد تومانی برای شهر تحقق پیدا نمی‌کرد.

شهردار بیرجند بیان کرد: امسال سرانه بودجه به ازای هر نفر بیش از 900 هزار تومان شده و سرانه استاندارد یک میلیون تومان است.

جاوید عنوان کرد: در حال حاضر شهرداری بیرجند از نظر بودجه به شاخصی رسیده است که جزو رده‌های اول است.

وی اظهار کرد: تفاوتی که با افزایش بودجه ایجاد می‌شود در اجرای کارهای زیرساختی، خدماتی، بهداشتی، فضای سبز و... است.

شهردار بیرجند گفت: مطالبه عمومی شهروندان از شهرداری و مجموعه حوزه مدریت شهری این بود که شهر از لحاظ فضاهای تفریحی، رفاهی و اوقات فراغت بسته است و زیرساخت مناسبی در شهر فراهم نیست.

جاوید عنوان کرد: تا سال 1396 مجموع فضای پارک‌های بیرجند حدود 250 هکتار بود که در این چهار سال 70 هکتار به 250 هکتار افزوده شده است.

وی خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله تا پایان سال جاری این 70 هکتار آماده بهره‌برداری است و مردم می‌توانند از این فضاها استفاده کنند؛ که یک نمونه پارک جنگلی با 40 هکتار است و ظرفیت این را دارد که مردم در تمام اوقات فراغت، روز و شب با استفاده از زیر ساخت‌هایی که در این فضا آماده شده از آن استفاده کنند.

شهردار بیرجند در خصوص بند دره بیرجند، عنوان کرد: مجموعه بند دره که 25 سال در اختیار شرکت پویش بود و از 70 هکتار فضای آن 50 هکتار مربوط به منابع ملی بود، نه تنها کاری برای آن انجام نمی‌شد بلکه بیم سود جویی‌هایی از این مکان وجود داشت لذا با پیگیری‌هایی که با شورای اسلامی شهر انجام شد و درخواست استاندار این مکان به فضایی برای گردشگری و استفاده مردم تبدیل شده است.

جاوید با اشاره به حوزه خدمات شهری و معرفی شدن بیرجند به عنوان پاکیزه‌ترین شهر کشور، عنوان کرد: متاسفانه در بحث ساماندهی پسماندهای شهری و جایگاهی 70 هکتاری در جاده شوشود ساماندهی پسماند به صورت سنتی انجام می‌شد و مناسب نبود که با پیگیری‌های انجام شده تمام زیرساخت‌های آن فراهم شد.امسال نیز پیگیر هستیم بتوانیم دستگاه‌های پردازش را نصب کنیم که بحث استفاده از پسماندها را به نحو احسن شاهد باشیم.

وی افزود: توسعه پارک‌های محله‌ای به ویژه در مناطق شمال شهر در دست اقدام است که ان‌شاءالله امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.

شهردار بیرجند گفت: امسال تمام معابر خاکی شهر را که شبکه زیر ساختی در آنجا کار شده باشد در دستور کار آسفالت است.

جاوید اظهار کرد: فرهنگسرای بیرجند یکی از 10 فرهنگسرای برتر کشور است که حدود 35 میلیارد تومان اعتبار از محل منابع داخلی برای این پروژه هزینه شده است و امسال در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی و نیازمندی‌های فرهنگی شهر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی عنوان کرد: امسال برای میدان اجتماعات اعتبار اختصاص داده شده، طرح آماده و عملیات اجرایی از نیمه شعبان امسال آغاز شده که امیدواریم تا سال 1400 به بهره‌برداری برسد.

شهردار بیرجند گفت: تمام برنامه‌ریزی و تلاش‌ها در راستای این بوده که بتوانیم در پاسخ‌گویی به مطالبه حقیقی شهروندان و ارتقای شهر از لحاظ زیر ساختی، رفاهی، تفریحی و فرهنگی فعالیت کنیم.

انتهای پیام/127