خاورستان ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی:

بارندگی به 100 کیلومتر از محورهای خراسان‌جنوبی آسیب رساند/ 127 کیلومتر راه روستایی بالای 20 خانوار استان آسفالت می‌شود

جلال‌زاده گفت: در پی بارندگی‌های اخیر به 100 کیلومتر از محورهای خراسان‌جنوبی آسیب جدی وارد شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اسدالله جلال‌زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی امروز در دیدار با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: نگهداری جاده های استان بر عهده راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

وی با اشاره به بارندگی‌های چند روز گذشته در خراسان‌جنوبی، افزود: به 100 کیلومتر از محورهای خراسان جنوبی در پی بارندگی های اخیر آسیب جدی وارد شده است.

آسیب دیدن 500 پل و ابنیه در پی بارندگی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در پی بارندگی روزهای اخیر حدود 500 پل و ابنیه در راه های استان دچار آسیب شده است.

جلال زاده عنوان کرد: به جز جاده شاهرخت- قاین که یک شب بسته بود در راه‌های اصلی هیچ گونه مسدودی نداشتیم و در راه های فرعی استان که شاهد بسته شدن بودیم کمتر از دو ساعت با تلاش راهداران بازگشایی شد.

وی اظهار کرد: طرح نوروزی راهداری خراسان جنوبی از 25 اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تا 17 فروردین ماه جاری ادامه دارد.

127 کیلومتر راه روستایی بالای 20 خانوار آسفالت می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به این‌که مسئولیت راه‌های روستایی از تیرماه سال گذشته به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای واگذار شده طرح ملی بحث آسفالت دو هزار کیلومتر راه‌های روستایی بالای 20 خانوار در کشور دستور کار قرار گرفت که از این میزان سهم خراسان‌جنوبی 127 کیلومتر است.

جلال‌زاده بیان کرد: در حال حاضر حدود 50 کیلومتر محور در استان آسفالت شده و تلاش می‌شود تا تیرماه سال جاری مابقی محورها را آسفالت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پیش‌بینی شده در سال جاری نیز بحث آسفالت 3500 کیلومتر راه را انجام دهیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی با اشاره به بخش حمل و نقل، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا مسافرت‌ها کاهش داشته اما بحث حمل و نقل کالا پابرجاست و امروز حدود 117  کامیون از استان جهت بارگیری به بندر چابهار اعزام شده است.

انتهای پیام/127