خاورستان ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
رییس پلیس راهور خراسان جنوبی:

کامیون‌های حامل مواد غذایی پس از کنترل وارد شهرها می‌شوند

عباسی گفت: ورود خودروهای سنگین به داخل شهرها از گذشته ممنوع بوده است و کامیون‌های حامل مواد غذایی و بهداشتی پس از کنترل سلامت امکان ورود به شهر را دارند.

به گزارش خاورستان، علیرضا عباسی رییس پلیس راهور خراسان جنوبی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: خبری مبنی بر ممنوعیت ورود کامیون به شهر قاین نادرست است چون ورود وسایل نقلیه سنگین به داخل شهرها از قدیم ممنوع بوده است اما کسی حق ندارد از تردد کامیون‌های حامل مواد غذایی و فاسد شدنی جلوگیری کند.

وی گفت: به ستاد استانی کرونا هم اعلام کردیم که برای تردد افراد امکان ایجاد محدویت وجود دارد اما نمی‌توان ممنوعیت ایجاد کرد، در حال حاضر تیم‌های کنترل با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در ایستگاه‌های قرنطینه حضور دارند و افراد را به لحاظ بیماری کرونا بررسی می‌کنند و کامیون‌های حامل مواد غذایی هم برای ورود به شهرها ضد عفونی می‌شوند.

رییس پلیس راهور خراسان جنوبی بیان کرد: مردم استان همکاری خوبی دارند و در بازدیدی که روز گذشته در استان داشتیم حضور مردم در سطح شهرها کمتر شده بود.

وی افزود: همچنان از مردم تقاضا داریم در این مدت تا گذر از بحران کرونا در خانه بمانند و از حضور در مکان‌های شلوغ اجتناب کنند، از رانندگان هم تقاضا داریم از ترددهای غیرضروری در راه‌های درون و برون شهری پرهیز کنند تا شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باشیم.

تاکنون ۱۰ شهرستان از ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی درگیر با کرونا شدند و شهرستان‌های بیرجند، طبس، زیرکوه، قاینات و فردوس بیشترین میزان ابتلا را دارند.

انتهای پیام/4