خاورستان ۰۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد

بهبود ۲۲ بیمار مبتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی/ گلایه از جدی نگرفتن کرونا و رفت و آمدهای عادی

دهقانی گفت: از مجموع افراد مبتلا به کرونا در استان تاکنون ۲۲ نفر بهبود یافته و دوره نقاهت خود را در منزل طی می‌کنند.

به گزارش خاورستان، محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شب گذشته در خصوص آخرین آمار و وضعیت مبتلایان کرونا ویروس در استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: آخرین آمار مبتلایان قطعی به کرونا در خراسان‌جنوبی به ۵۱ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: از مجموع آمار مبتلایان ۲۴ مورد در بیرجند، ۱۰ مورد در قاین، هشت مورد در طبس، چهار مورد در فردوس، چهار مورد در زیرکوه و یک مورد در سرایان به‌ثبت رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد: از مجموع ۵۱ فرد مبتلا به کرونا تا به امروز، ۲۲ نفر بهبود یافته و ترخیص شده و ادامه روند درمان را در منزل دریافت می‌کنند و ۲۵ نفر نیز در بیمارستان‌های استان دوره درمان را طی می‌کنند.

دهقانی با اعلام اینکه مجموع فوت‎‌‎شدگان ناشی از کرونا  چهار نفر هستند، مطرح کرد: منشأ بیماری در حال بررسی است و اکثر مواردی که داریم به نظر می‌رسد وارداتی است ولی با توجه به اینکه آمار مبتلایان به کرونا در استان زیاد می‌شود احتمال انتقال درون استانی بالا می‌رود.

وی همچنین در خصوص از بین رفتن ویروس کرونا در دمای بالای ۳۰ درجه، عنوان کرد: در فضای مجازی اطلاعات زیادی در خصوص بیماری کرونا بیان می‌شود و بسیاری از این موارد اثبات شده نیست لذا تا زمانی که تابستان فرا نرسد و مشاهده نکنیم رفتار ویروس چگونه خواهد بود نمی‌شود اظهار نظطر دقیقی در این خصوص کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در پایان اعلام کرد: رصدهای میدانی در برخی شهرستان‌ها و به‌خصوص برخی از مناطق مرکز استان نشان می‌دهد متأسفانه روال عادی رفت و آمدها برقرار است و اگر شرایط به این روش ادامه یابد ممکن است جهش‌های نامطلوبی در افزایش تعداد مبتلایان داشته باشیم.

انتهای پیام/4