خاورستان ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱

بیماران نیازمند در انتظار«سپرده مهربانی»/ پویشی برای اهدا کالای پزشکی نو و مستعمل

بخشی از راه اندازی پویش «سپرده مهربانی» به منظور جمع آوری کالاهای پزشکی نو و مستعل مردم برای کمک به بیماران نیازمند خبر داد.

به گزارش خاورستان، احمد بخشی معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از راه اندازی پویش «سپرده مهربانی» به منظور جمع آوری کالاهای پزشکی نو و مستعل مردم برای کمک به بیماران نیازمند خبر داد و اظهار کرد: بانک های تجهیزات امانات پزشکی هلال احمر در خراسان جنوبی فعالیت خود را از سال ۹۴ آغاز کرده است.

وی با اشاره به راه اندازی این بانک در شهرستان های زیرکوه، درمیان، سربیشه، خوسف و بشرویه در مرداد ماه ۹۸، بیان کرد: در حال حاضر ۱۴ بانک امانات پزشکی در استان فعال است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اضافه کرد: در این بانک ها تعداد ۳۰۰ کالای پزشکی به تعداد ۱۵ قلم شامل تخت، ویلچر، عصا، واکر، دستگاه فتو تراپی، ساکشن پرتابل و ... به بیماران نیازمندان به امانت تحویل می شود.

بخشی یادآور شد: در 9 ماه گذشته بالغ بر ۳۵۰ نفر از اقلام این بانک ها استفاده کرده اند که ۷۰ نفر در یک ماه گذشته بوده است.

وی با اشاره به اینکه درخواست برای امانت این کالاهای بیشتر از توان این بانک ها است، بیان داشت: همچنین کالاهای موجود مستهلک شده و برخی نیز منسوخ شده است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: در همین راستا پویشی با هدف تجهیز و بروزرسانی کالاهای این بانک ها با عنوان «سپرده مهربانی» اجرا شده است که از هم وطنان گرامی دعوت می شود با سپردن کالای پزشکی نو و مستعمل قابل استفاده به بانک های امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر در کاهش رنج بیماران نیازمندان سهیم باشند.

انتهای پیام/ 132