خاورستان ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خبر داد

فعالیت 75 تیم برفروبی و راهداری در محورهای خرسان جنوبی

شهامت با اشاره به این‌که 75 تیم برفروبی و راهداری در محورهای خرسان جنوبی فعالیت دارند، افزود: 78 دستگاه انواع ماشین الات راهداری و 160 نفر نیروی راهداری با استفاده از حدود 750 تن شن و نمک به برفروبی 550 کیلومتر راههای استان پرداختند.

به گزارش خاورستان، جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی اظهار کرد: با فعال سازی قرارگاه استانی راهداری زمستانی، طی روز گذشته و امروز 23 باب راهدارخانه و 60 اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان فعال است.

وی افزود: با توجه به بارش برف در گردنه‌های برفگیر استان  و بارش باران در اکثر محورها، 95 درصد راههای استان از بارندگی تاثیر پذیرفتند که با تلاش مشترک تیم های راهداری و پلیس راه استان تردد در تمام محورهای شریانی و اصلی استان بصورت روان برقرار است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که 75 تیم برفروبی و راهداری در محورهای خرسان جنوبی فعالیت دارند، افزود: 78 دستگاه انواع ماشین الات راهداری و 160 نفر نیروی راهداری با استفاده از حدود 750 تن شن و نمک به برفروبی 550 کیلومتر راههای استان پرداختند.

شهامت گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده به محض حصول اطمینان از وضعیت محورهای شریانی، برفروبی در راههای فرعی و روستایی استان توسط تیم های راهداری طی روز جاری و با کمک دهیاران و شهرداری ها انجام خواهد شد.

وی تأکید کرد: دراین ایام، عملیات برف‌روبی و شن و نمک‌پاشی اجرا می‌شود تا شهروندان عزیز مشکلی در راه‌ها مواصلاتی نداشته باشند و اکیپ‌های راهداری به صورت مستمر در جاده‌ها حضور دارند.

 شهامت تصریح کرد: شماره تلفن گویای 141 و سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور به آدرس ir. www.141 و اپیکیشن مربوطه به صورت 24 ساعته پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است و سامانه پیامکی 300056141 نیز جهت ارتباط مستقیم با مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان جهت رسیدگی به شکایات ،انتقادات و پیشنهادات شهروندان عزیز فعال است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی همچنین به رانندگان توصیه کرد: باتوجه برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ و چراغ چشمک زن و جعبه کمکهای اولیه و کپسول اطفاءحریق همراه داشته باشند.

انتهای پیام/ 132