خاورستان ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان‌جنوبی:

در برنامه‌های کلان کشور به ظرفیت‌های ورزشی هر استان توجه شود/ برای ورزش باید هزینه کرد

خوش‌خبر با اشاره به این‌که برنامه‌های کلان کشور باید با توجه به ظرفیت‌های هر استانی باشد، گفت: زیرساخت‌های ورزشی استان از جمله ورزش زورخانه‌ای و کشتی ضعف دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر خوش خبر معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای ورزش همگانی خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: خراسان‌جنوبی دارای ظرفیت‌های بالقوه زیادی است و باید زمینه ایجاد شود تا بالفعل شوند.

وی با اشاره به این‌که بسیاری از رشته‌های ورزشی خراسان‌جنوبی با فرهنگ استان گره خورده است، افزود: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای مورد توجه خاص مردم این استان است.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: مردم خراسان جنوبی به ورزش صبحگاهی اهمیت می‌دهند و نباید سیاه نمایی کرد اما باید بهترین‌ها برای آنها آماده شود.

خوش‌خبر با اشاره به این‌که فرهنگ ورزش همگانی را باید بالا ببریم، تصریح کرد: ورزش باید در سبد روزانه خانوار قرار گیرد.

وی با اشاره به این‌که ورزش ارزان یکی از راه‌های توسعه ورزش همگانی است، افزود: اما در هیچ جای دنیا ورزش به صورت رایگان در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد، باید برای ورزش هزینه کرد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: زندگی ماشینی امروز انسان را تنبل کرده است و اگر اکنون برای ورزش هزینه نکنیم شاید در جای دیگر و غیر قابل جبران هزینه کنیم.  

خوش‌خبر با اشاره به این‌که در حوزه دستگاه‌های اجرایی آنچه در قانون وجود دارد باید تحقق پیدا کند، تصریح کرد: آنچه ورزش‌های همگانی دنبال می کند باید با نظارت دستگاه‌های اجرایی و بازرسی استانداری گره بخورد و در ارزیابی دستگاه‌های اجرایی لحاظ شود.  

وی با اشاره به این‌که در همه رشته‌های ورزشی ظرفیت داریم، افزود: در رشته‌هایی که مورد اقبال مردم هستند امکانات را فراهم کرد و همچنین در رشته هایی که مورد اقبال کمتر هستند باید موانع برطرف شود.  

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که برنامه های کلان کشور باید با توجه به ظرفیت‌های هر استانی باشد، گفت: زیرساخت‌های ورزشی استان از جمله ورزش زورخانه‌ای و کشتی ضعف دارد.

خوش‌خبر با اشاره به این‌که در زیرساخت‌های سالنی ضعف داریم، تصریح کرد: ورزش اسکواش برای ما حیثیتی شده است و باید تا چند ماه آینده سالن آن ایجاد شود.

انتهای پیام/ 132