خاورستان ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
طی 8 ماه گذشته انجام شد

نجات 640 نفر توسط نیروهای هلال احمر خراسان‌جنوبی/ افزایش 29 درصدی حوادث

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از افزایش 29 درصدی حوادث طی هشت ماه گذشته نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: همچنین حادثه دیدگان جاده‌ای نسبت به سال گذشته 38 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی هشت ماه گذشته نیروهای هلال احمر خراسان‌جنوبی به یک‌هزار و 202 مورد حادثه، امدادرسانی کرده‌اند.

 
وی با بیان اینکه 63 درصد از این ماموریت‌ها در حوادث جاده‌ای بوده، افزود: 9 درصد خدمات حضوری، 10 درصد سیل و آبگرفتگی، 13 درصد حوادث شهری و یک درصد دیگر موارد بوده است. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ماموریت‌های هشت ماهه سال جاری به هشت هزار و 288 حادثه دیده امدادرسانی شده گفت: 31 درصد از این افراد در حوادث جاده‌ای، هشت درصد به صورت حضوری، 53 درصد در حوادث سیل و آبگرفتگی، سه درصد در حوادث شهری و یک درصد در دیگر زمینه‌ها خدمات گرفته‌اند. 
 
شهریاری از افزایش 29 درصدی حوادث طی هشت ماه گذشته نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: همچنین حادثه دیدگان جاده‌ای نسبت به سال گذشته 38 درصد افزایش یافته است. 
 
 
وی عنوان کرد: در این حوادث 640 نفر توسط نیروهای هلال احمر نجات پیدا کردند که از این تعداد 110 نفر سرپایی درمان و 530 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی افزود: چهار هزار و 903 نیروی هلال احمر در قالب یک‌هزار و 796 تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی کردند و همچنین یک‌هزار و 760خودروی نجات و  یک‌هزار و 41 دستگاه آمبولانس در این حوادث به کارگیری شده است.
 
شهریاری اظهار کرد: عملیات‌های امداد هوایی سال جاری با 21 سورتی پرواز انجام شده است. 
 
وی خاطرنشان کرد: طی این مدت دو هزار و 967 نفر توسط پایگاه‌های هلال احمر اسکان داده شدند و همچنین 217 مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.
 
انتهای پیام/127/ 59/