خاورستان ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
امروز رقم خورد

موفقیتی دیگر در حوزه جراحی ستون فقرات، مغز و اعصاب/ انجام عمل جراحی کیفوپلاستی برای اولین بار در خراسان جنوبی

امروز برای نخستین بار عمل جراحی کیفوپلاستی در بیمارستان رازی بیرجند با موفقیت انجام شد.

به گزارش خاورستان، کاظم قائمی فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب در حاشیه این عمل جراحی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: عمل جراحی کیفوپلاستی امروز برای اولین بار در خراسان جنوبی برای خانم  ۷۴ ساله ای انجام شد.

 

وی افزود: بیمار از درد شدید ستون فقرات رنج می‌بُرد به گونه‌ای که هیچ گونه داروی مسکن جوابگوی تسکین درد وی نبود. این فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب بیان کرد: این عمل جراحی موفقیت دیگری در حوزه جراحی ستون فقرات و مغز و اعصاب در استان خراسان جنوبی به شمار می‌رود که امید است نقطه آغازی برای سایر عمل‌های جراحی بزرگ در این استان باشد.

 

کاظمی عنوان کرد: درد بیمار بعد از اتمام عمل جراحی طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاهش زیادی پیدا می‌کند و یک روز بعد عمل نیز می‌تواند ترخیص شود.

 

وی با بیان اینکه در این عمل جراحی به بیهوشی کامل فرد نیاز نیست بلکه بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، گفت: برای این عمل جراحی گروه جراحی مغز و اعصاب بیمارستان رازی و گروهی از تهران همکاری داشتند.

 

این فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب اظهار کرد: برای انجام اینگونه عمل‌های جراحی به همکاری گروه‌های مختلف داخلی نیازمندیم تا بیمارانی که دچار پوکی استخوان هستند را به ما معرفی کنند.

 

انتهای پیام/127/ 59/