خاورستان ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸

دوره‌های آموزشی امداد عمومی و تخصصی برگزار می‌شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری دوره‌های آموزشی امداد عمومی و تخصصی خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود این دوره‌ها برای 200 نفر از علاقه‌مندان برگزار شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به نقش محوری خود امدادی در حوزه پدافند غیرعامل بیان کرد: یکی از مهمترین وظایف این جمعیت برنامه‌ریزی، پیش‌بینی و شناخت تهدیدات متاثر از وقوع بحران‌های طبیعی، حفظ بقا، پیشگیری و کسب آمادگی‌های لازم در حوزه دفاع غیر عامل است.

 
وی افزود: توسعه و ارتقای نیروهای امدادی و پشتیبانی با طراحی آموزش‌های مورد نیاز و مداوم بر اساس روش‌های نوین آموزشی از دیگر وظیفه عمده جمعیت هلال احمر در حوزه پدافند غیرعامل است.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت هشتم آبان ماه روز پدافند غیر عامل بیان کرد: برگزاری مانورهای امدادی با همکاری دیگر دستگاه‌ها در سطح شهرستان‌های استان از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده است. 
 
شهریاری با اشاره به مراسم بزرگ پیاده‌روی جمعه ۱۰ آبان عنوان کرد: علاوه بر پوشش امدادی مراسم در مسیر این پیاده روی چادر سلامت هلال احمر به منظور ارائه خدمات امدادی و آموزشی به شرکت کنندگان برپا می‌شود.
 
وی از برپایی چادرهای سلامت در مصلی نماز جمعه در سطح شهرستان‌ها خبر داد و گفت: در این چادرها به خواهران و برادران خدمات امدادی و آموزشی در قالب طرح «جمعه، ایمان، ایمنی» ارائه می‌شود.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی برگزاری کمیته امداد و نجاتِ پدافند غیر عامل، شرکت در نمایشگاه پدافند غیر عامل، برگزاری کارگاه آموزشی با رویکرد افزایش تاب آوری جامعه در حوادث و سوانح و برگزاری مسابقات فرهنگی امدادی ویژه جوانان از دیگر  ویژه برنامه‌های هفته پدافند غیر عامل عنوان کرد.
 
شهریاری از برگزاری دوره‌های آموزشی امداد عمومی و تخصصی خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود این دوره‌ها برای 200 نفر از علاقه‌مندان برگزار شود.
 
انتهای پیام/127/ 59/