خاورستان ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی:

دمای هوا 5 درجه کاهش می‌یابد/اسدیه دارای بیشترین میزان بارندگی طی 24 ساعت گذشته

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: اسدیه با 7 میلی‌متر بارندگی بیشترین میزان بارش‌ها را طی 24 ساعت گذشته به خود اختصاص داد.

سمیه لطفی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش‌یابی و خروجی مدل‌های هواشناسی تا پایان هفته کماکان افزایش متناوب ابر، بارش باران و گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

 

وی افزود: انتظار می‌رود با تقویت ناپایداری‌ها طی فردا در اغلب نقاط استان رگبار و رعد و برق را شاهد باشیم.

 

 کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طی روز جمعه جاری بارش‌ها در نیمه جنوبی استان متمرکز خواهد بود، گفت: تشکیل مه، احتمال بارش تگرگ در ارتفاعات و وقوع رواناب به خصوص برای فردا به صورت محدود در استان دور از انتظار نخواهد بود.

 

لطفی تصریح کرد: همچنین به تدریج از فردا تا روز شنبه هفته آینده دمای هوا بین 3 تا 5 درجه سلسیوس کاهش پیدا می‌کند.

 

وی عنوان کرد: در شب و روز گذشته سربیشه با کمینه 4 درجه سلسیوس بالای صفر سردترین و دهسلم نهبندان با بیشینه دمای 32 درجه سلسیوس بالای صفر گرمترین شهرهای استان بودند.

 

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی ادامه داد: تغییرات دمای هوا در مرکز استان نیز بین 8 و 24 درجه سلسیوس بالای صفر ثبت شده است.

 

لطفی متذکر شد: میزان بارندگی‌ها طی 24 ساعت گذشته از ایستگاه‌های باران‌سنجی اسدیه 7 میلی‌متر، روستای درمیان 5 میلی‌متر، سربیشه، گزیگ و خلف 2 میلی‌متر، درخش، حاجی آباد، قائن و سرایان یک میلی‌متر و بیرجند و زهان نیز کمتر از یک میلی‌متر گزارش شده است.

 

انتهای پیام/ 135/ 25/