خاورستان ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد

امداد رسانی به 117 مورد حادثه طی مهرماه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طی ماه گذشته نیروهای هلال احمر به 117 مورد حادثه، امدادرسانی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به حوادث یک ماه گذشته ، اظهار کرد: طی این مدت نیروهای هلال احمر به 117 مورد حادثه، امدادرسانی کرده‌اند.

 
وی افزود: 71 درصد خدمات امدادی در حوادث جاده‌ای، 7 درصد در حوادث شهری، 4 درصد در حوادث کوهستان، 12 درصد به صورت حضوری و 6 درصد خدمات در دیگر حوزه‌های امدادی ارائه شده است. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طی ماموریت‌های هفته گذشته به 449 حادثه دیده امدادرسانی شدهف بیان کرد: 65 درصد از این افراد در حوادث جاده‌ای، 28 درصد به صورت حضوری، دو درصد در حوادث کوهستان و سه درصد در حوادث شهری خدمات گرفته‌اند. 
 
شهریاری با بیان اینکه378 نیروی هلال احمر در قالب 160 تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین 48 خودروی نجات و  103 دستگاه آمبولانس در این حوادث به کارگیری شده است.
 
وی با بیان اینکه طی این مدت 110 نفر توسط پایگاه‌های هلال احمر اسکان داده شده‌اند، گفت: همچنین 10 مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: مدت زمان عملیات در حوادث جاده ای از آغاز تا پایان عملیات یک ساعت و پنج دقیقه و 56 ثانیه بوده است.
 
شهریاری با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود طی فردا ترافیک در راه‌های ورودی به استان به ویژه در محورهای منتهی به مشهد افزایش یابد، افزود: از رانندگان خواستاریم ضمن رعایت کامل نکات راهنمایی و رانندگی، در مسیرها با سرعت مطمئنه حرکت کرده و مراقبت لازم را داشته باشند.
 
وی اظهار کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای ضمن حفظ خونسردی با شماره 112 تماس گرفته یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.
 
انتهای پیام/127/ 59/