خاورستان ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی مطرح کرد

مغفول واقع شدن کنترل هوشمند ترافیک در بیرجند/عامل انسانی دلیل عمده تصادفات است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی گفت: کنترل هوشمند ترافیک در مرکز استان مغفول واقع شده به گونه ای که طی 5 سال گذشته بیش از 5هزار نفر در شهر بیرجند مجروح شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا عباسی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه 68 کشته و 5 هزار و 228مجروح در تصادفات 5 سال گذشته شهر بیرجند گزارش شده، اظهار کرد: کنترل هوشمند ترافیک در مرکز استان مغفول واقع شده است. 
 
وی افزود: براساس بررسی های صورت گرفته در مراکز استانها و شهرهایی که به توسعه و تجهيز دوربين‌ها ، معابر شهری، تقاطع‌ها، زيرگذرها و روگذرها برای ترددها بيشتر توجه شده آمار حوادث ترافيکی بسيار کاهش پیدا کرده است.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی بیان کرد: طی این سال‌ها اقدامات مثبت زیادی انجام توسط دستگاه های ذیربط در حوزه هوشمند سازی ترافیک درون شهری انجام شده که با وجود این اقدامات وضعیت موجود شهر بیرجند در حد مرکز استان نیست و متولیان امر باید اقدامات موثرتری انجام دهند.
 
عباسی عنوان کرد: يکی از مشکلات جدی مربوط به حوزه فرهنگ رانندگی است که بايد به دنبال تغيير رفتارهای غلط و فرهنگ سازی باشيم چراکه تغيير رفتار به عنوان مهمترين موضوع از اهميت بسزايی برخوردار است.
 
وی با بیان اینکه درصد بالایی از تصادفات مربوط به عامل انسانی است، افزود: تا زمانی که تغيير رفتار صورت نگيرد تعداد کشته‌ها کاهش پیدا نخواهد کرد.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی گفت: رويکرد پلیس راهور و شهرداریها در حوزه ترافیک درون شهری کاملا تعاملی است و اگر تمام 33 دستگاه متولی و مسئول در حوزه ترافيک بر روی رفتار و فرهنگ سازی متمرکز شوند قطعا شاهد کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی خواهیم بود.
 
عباسی اظهار کرد: امیدواریم پليس بتواند با همراه و همگام کردن اين سازمان ها نسبت به هم افزايی و هم‌پوشانی اقدامات در راستای تحقق کاهش کشته و افزايش انضباط ترافيکی گامهای موثری بردارد.
 
انتهای پیام/127