خاورستان ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان‌جنوبی:

آیین‌نامه توسعه و تقویت استاندارد هرچه سریعتر تدوین شود

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان‌جنوبی گفت: آیین‌نامه توسعه و تقویت استاندارد هرچه سریعتر تدوین شود تا مشکلات واحد‌های تولیدی کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس جرجانی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان‌جنوبی صبح امروز در همایش نکوداشت فرهنگ استاندارد، ضمن تبریک هفته استاندارد، اظهار کرد: چندین سال است که بحث موازی‌کاری دستگاه‌های متناظر در نمونه‌برداری از واحدهای تولید در استان ما و بسیاری از استانها وجود دارد.

 
وی با بیان این‌که در استان شاهد ۸ برابری تعداد نمونه‌ها هستیم، افزود: این تعداد نمونه نشان از موازی کاری دستگاه‌های متناظر دارد و بسیاری از واحدهای تولیدی با دستگاه‌هایی که در بازه استاندارد کار می‌کنند، مشکل دارند.
 
 
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که دستگاه‌هایی از استانداردهای تدوین شده استفاده می‌کنند، گفت: در خواست ما این است که آیین‌نامه توسعه و تقویت استاندارد هرچه سریعتر تدوین شود تا مشکلات واحد‌های تولیدی کاهش یابد.
 
 
جرجانی تصریح کرد: ما معتقد هستیم استاندارد و استانداردسازی پایه توسعه کشور است و واحدهای تولیدی و خدمات ما معتقد هستند استاندارد باید وجود داشته باشد.
 
 
وی با اشاره به این‌که خراسان جنوبی استانی مرزی و فراز و نشیب های زیادی داشته است، افزود: واحدهای تولیدی و خدماتی ما با وجود این مشکلات توانسته است تولیدات و خدمات خود را با بالاترین کیفیت انجام دهند و صادرات نیز افزایش چشمگیری داشته است لذا در بحث مقررات استاندارد تسهیل شود تا بتوانند کار خود را با اطمینان خاطر بیشتری انجام دهند.
 
 
انتهای پیام/ 132