خاورستان ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری خراسان‌جنوبی خبر داد

انعقاد قرارداد برند هاکوپیان با خراسان‌جنوبی/ عدم توجه به بسته بندی موجب ضربه زدن به تولیدات صنایع دستی می‌شود

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی از انعقاد قرارداد برند مشهور هاکوپیان با خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: با برگزاری دوره‌های خیاطی معتبر دوخت لباس با برند هاکوپیان در استان انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن رمضانی مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری خراسان‌جنوبی صبح امروز در اولین نشست بسته بندی محصولات صنایع دستی در خراسان جنوبی، اظهار کرد: صنایع دستی می‌تواند در اشتغال و اقتصاد خانواده‌ها بسیار موثر باشد.

 

وی با بیان اینکه در ایام نوروز ۹۸ درآمد حاصل از فروش صنایع دستی در خراسان جنوبی بیش از دو میلیارد تومان بوده، افزود: سالانه درآمدی که از طریق صنایع دستی نصیب استان می‌شود بیش از ۶ میلیارد تومان است و این نشان از درآمد زا بودن صنایع دستی در استان است.

 

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به اینکه از صنایع دستی خراسان‌جنوبی در سایر استان‌ها و خارج از کشور استقبال می‌شود باید نسبت به بسته بندی مناسب صنایع دستی تولیدی استان و جذب بازار فروش بیشتر اقدام شود.

 

رمضانی گفت: وجود روستا و شهر ملی در استان به واسطه صنایع دستی نشان از هنرمند بودن مردم استان و ظرفیت‌های بالاقوه صنایع دستی در خراسان‌جنوبی دارد.

 

وی عنوان کرد: برای اینکه روز به روز شاهد رونق در بخش صنایع دستی و گردشگری باشیم نیاز به همکاری تولید کنندگان داریم.

 

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری خراسان‌جنوبی از انعقاد قرارداد برند مشهور هاکوپیان با خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: با برگزاری دوره‌های خیاطی معتبر دوخت لباس با برند هاکوپیان در استان انجام خواهد شد.

 

رمضانی با اشاره به ضعف هایی که در حوزه صنایع دستی در استان وجود دارد، اظهار کرد: هنوز در استان به این باور نرسیده‌ایم که صنایع دستی برای تولید کننده و جامعه گشایشگر و باعث رونق اقتصادی است.

 

وی ادامه داد: باور به تنهایی نیز کافی نبوده بلکه باور باید متعهدانه باشد. بیش از گذشته تلاش کرده. در حوزه صنایع دستی باید بیاموزیم و آموزش دهیم و از همه مهمتر اینکه فرآیندهای آموزش را باید به روز کنیم.

 

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه باید صنایع دستی در زندگی‌ها کارآمد باشد، گفت: صنایع دستی باید از حالت دکوری خارج شود.

 

رمضانی بر داشتن بسته بندی مناسب صنایع دستی تاکید کرد و افزود: لازم است به صنایع دستی و نحوه بسته بندی آن توجه شود چراکه در غیر اینصورت در عرصه بازار فروش تولیدات صنایع دستی موفق نخواهیم بود.

 

وی اظهار کرد: اگر در خراسان جنوبی موسساتی شکل گیرد و کار بسته بندی با چارچوب و برند مشخصی را انجام دهد به بازار فروش صنایع دستی استان کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان کرد: تاکنون جای برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای بسته بندی محصولات صنایع دستی در استان کمرنگ بوده که باید نسبت به برگزاری این کارگاه ها توجه شود.

 

رمضانی گفت: اگر تولید کنندگان بخواهند تولیدات آنها قدر دانسته شود و در صدر باشد باید نسبت به بسته بندی مناسب آنها اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه حلقه مفقوده بسته بندی در استان باید شکل گیرد، افزود: آنگونه که شایسته صنایع دستی استان است باید تولیدات‌ بسته بندی و عرضه شود و سود حاصل از فروش به دست تولید کننده واقعی برسد.

 

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بسته بندی به اندازه تولید مهم است، تصریح کرد: عرضه محصول بدون بسته بندی باعث ضربه زدن به تولید می‌شود.

 

رمضانی گفت: برای بسته بندی و برند سازی محصولات صنایع دستی نیاز به همکاری همه جانبه داریم.

 

وی با بیان اینکه ۵ فروشگاه عرضه صنایع دستی در استان فعال است، گفت: عرضه کنندگان می‌توانند در ارائه ایده و بازار فروش به تولید کنندگان کمک کنند.

 

انتهای پیام/127