خاورستان ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی خبر داد

فعالیت 290 تشکل کارگری و کارفرمایی در خراسان‌جنوبی/ کارفرمایان از بخشودگی جرائم کارگاه‌ها برخوردار می‌شوند

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: در خراسان جنوبی 290 تشکل کارگری و کارفرمایی وجود دارد که از این تعداد 42 تشکل کارفرمایی و مابقی کارگری هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس رکنی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی صبح امروز در دیدار تشکل‌های کارگری با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به 22 مرداد ماه روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی اشاره و اظهار کرد: کارگاه‌های بالای 35 نفر عضو تشکل‌های کارگری هستند.

 
 
وی افزود: در خراسان جنوبی 290 تشکل کارگری و کارفرمایی وجود دارد که از این تعداد 42 تشکل کارفرمایی و مابقی کارگری هستند.
 
 
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی هدف از تشکیل تشکل‌ها را ایجاد جوی آرام در محیط‌های کارگری و کارفرمایی دانست و گفت: در سال 97 نسبت به سال 96 به میزان 17 درصد میزان دادخواست‌ها و شکایات کارگران و کارفرمایان کاهش پیدا کرده است.
 
 
رکنی تصریح کرد: در سال 97 موفق شدیم مقام اول را در تشکیل و نظارت بر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در سطح کشور کسب کنیم.
 
 
وی با اشاره به این‌که طرح یارانه دستمزد ویژه افراد ۲۰ تا ۲۵ ساله دانش‌آموخته اجرایی می‌شود، گفت: در این طرح افراد با ارائه مدرک تحصیلی که 6 ماه از کسب آن گذشته باشد  می‌توانند به عنوان شغل اولی در این طرح قرار بگیرند که یک سوم حقوق را دولت پرداخت خواهد کرد.
 
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به این‌که افرادی در این طرح می‌توانند شرکت کنند که سابقه بیمه آنها کمتر از 3 ماه باشد، گفت: اطلاعات تکمیلی این طرح قبل از هفته دولت اطلاع رسانی خواهد شد.
 
 
محمدرضا مومن زاده سرپرست تامین اجتماعی شعبه یک بیرجند نیز در این دیدار افزود: ۴۵ هزار و ۵۰۰ بیمه شده از خدمات این شعبه برخوردارند که از این تعداد ۳۷ هزار  نفر بیمه اجباری و بقیه تحت پوشش سایر بیمه‌ها هستند
 
 
وی با اشاره به این‌که 4 هزار و 700 بازنشسته، مستمری‌بگیر و از کار افتاده بیمه تامین اجتماعی هستند، افزود: این تعداد با احتساب خانواده‌ها 17 هزار نفر هستند که از خدمات تامین اجتماعی استفاده می‌کنند.
 
 
سرپرست تامین اجتماعی شعبه یک بیرجند ادامه داد: در مجموع 139 هزار بیمه شده با خانواده در خراسان‌جنوبی از خدمات تامین اجتماعی بهره می‌برند.
 
 
 مومن‌زاده با بیان این‌که بخشودگی جرایم کارگاه‌ها از خردادماه در دستور کار قرار گرفته است گفت: کارفرمایان با استفاده از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید می‌توانند از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار شوند.
 
 
وی افزود: تامین اجتماعی همواره حامی جامعه کار و کارگری بوده و حتی با شرایط اقتصادی و مشکلاتی که در بخش تولید پیش آمده مشکلی در بحث خدمات بیمه‌ای و درمانی ایجاد نشده است.
 
 
انتهای پیام/ 132