خاورستان ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
برای اولین بار در کشور؛

مسابقات مهارت زندانیان خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: برای نخستین بار در کشور مسابقات مهارت زندانیان خراسان جنوبی با حضور 35 شرکت کننده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی هاشمی مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سال گذشته تعداد 166 دوره فنی و حرفه‌ای برای زندانیان استان برگزار شده که از این تعداد 122 دوره با شرکت 2 هزار و 4 نفر فنی و حرفه‌ای، 38 دوره با شرکت یک هزار و 531 نفر جهادکشاورزی و شش دوره با شرکت 82 نفر صنایع دستی بوده است.

 

وی گفت: در مجموع 3 هزار و 617 نفر در این دوره‌ها ثبت نام کردند که از این تعداد 3 هزار و 158 نفر در آزمون‌های مهارتی شرکت کرده و 2 هزار و 763 نفر در آزمون قبول شدند.
 
 
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی افزود: در سال جاری نیز 39 دوره مهارتی فنی و حرفه‌ای برگزار شده که 37 دوره با شرکت 680 نفر فنی و حرفه‌ای و دو دوره با شرکت 80 نفر توسط جهاد کشاورزی بوده است.
 
 
هاشمی تصریح کرد: دوره‌‌های مهارتی در حوزه‌های فناوری خودرو، جوشکاری، خیاطی، پیرایشگری، برق ساختمان، تعمیر لوازم خانگی، تعمیر آبگرمکن، تعمیر پکیج، رشته‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی و حرفه‌های مختلف صنعت ساختمان بوده است.
 
 
وی ادامه داد: همچنین برای نخستین بار در کشور هفته آینده مسابقات مهارت زندانیان خراسان جنوبی با حضور 35 شرکت کننده برگزار می‌شود.
 
 
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: این مسابقات تاکنون در هیچ زندانی برگزار نشده و برای اولین بار در استان خواهد بود و در پایان نیز جوایز ارزنده‌ای به نفرات برتر اعطا می‌شود و این افراد می‌تواند در مسابقات مهارت سطح کشور نیز شرکت کنند.
 
 
هاشمی با بیان اینکه دوره‌های مفیدی با هماهنگی سازمان فنی و حرفه‌ای در زندان‌های استان انجام می‌شود اظهار کرد: تمام دوره‌های برگزار شده در زندان به صورت رایگان است.
 
 
وی با بیان اینکه یکی از اهداف سازمان زندان‌ها نیز حرفه آموزی و اشتغال زندانیان است افزود: بسیاری از زندانیان که وارد زندان می‌شوند حرفه‌ و اشتغالی ندارند و دچار بزه و آسیب می‌شوند.
 
 
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: زندانیان دوره‌هایی که می‌بینند نیز مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج وام‌هایی به آن‌ها پرداخت می‌کند تا با ایجاد اشتغال بازگشت مجددی به زندان نداشته باشند.
 
 
هاشمی بیان کرد: حرفه آموزی در سال رونق تولید می‌تواند به اشتغال کشور کمک کند؛ بحث بازاریابی مهم بوده که توانستیم بازار فروش محصولات زندانیان را پیدا کنیم.
 
 
انتهای پیام/ 132