خاورستان ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی:

لزوم توجه به آموزش و مهارت آموزی در کنار تخصص و تجربه/ آموزش‌ها هدفمند باشد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: نیروهای جوان و تحصیل کرده در عین تخصص و تجربه علمی که فرا می‌گیرند نیاز دارند مهارت و کار اجرایی و عملیاتی را آموزش ببینند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، داوود شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بیرجند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از ضعف‌های ما در بحث تولید همواره آموزش نیروی کار به ویژه توانمندسازی نیروهای جوان و تحصیل کرده بوده، اظهار کرد: نیروهای جوان و تحصیل کرده در عین تخصص و تجربه علمی که فرا می‌گیرند نیز نیاز دارند مهارت و کار اجرایی و عملیاتی را آموزش ببینند.

 

وی افزود: این موضوع تنها مربوط به حوزه صنعت کوچک نیست بلکه در صنایع بزرگ و بسیاری از کارخانجات نیاز است نیروهای کار آموزش‌های مهارتی لازم، آشنایی با سیستم کار و فرایندهای تولید را فرا بگیرند و با آشنایی وارد عرصه تولید شوند.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی بیان کرد: در مراحل و صنایع کوچکتر که خود افراد عامل تولید هستند نیز مهارت نقش پررنگی پیدا می‌کند و این مهارت‌ها و آموزش‌ها کمک شایسته‌ای به اشتغال و ورود به بازار کار می‌کند.
 
شهرکی با بیان اینکه این آموزش‌ها تنها مهارت آموزش یک کار نیست بلکه باید مهارت بازاریابی فروش را به افراد بدهیم، گفت: بسیاری از افراد آموزش می‌بینند و تولید خوبی دارند اما در بازار کار می‌مانند چرا که این آموزش‌ها را فرانگرفته‌اند.
 
وی اظهارکرد: لازم است آموزش‌ها را هدفمند و از مرحله صفر آغاز کنیم و آموزش‌های تئوری، فن، حرفه و فروش را در دستور کار قرار دهیم.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی عنوان کرد: آموزش‌هایی در زمینه تولید داریم اما هنوز نتوانستم این تولیدات را به خوبی عرضه کنیم لذا باید از بازارهای هدف شناخت داشته  و مهارت را بر اساس نیاز بازار کار تعریف کنیم.
 
شهرکی بیان کرد: برخی از مهارت‌ها در جامعه صورت می‌‌گیرد اما بازاری برای فروش وجود ندارد بنابراین باید در سازمان فنی و حرفه‌ای به این مهم توجه شود.
 
انتهای پیام/127