خاورستان ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

تشکیل بیش از 3 هزار پرونده ساخت مسکن/ متقاضیان برای ساخت سریع همت کنند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: متقاضیان نسبت به ساخت واحدها سریعتر اقدام کنند در غیر اینصورت توقع دریافت وام بلاعوض نداشته باشند.

علی‌اصغر آسمانی‌مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص ساخت 10 هزار مسکن محرومان که ساخت 5 هزار مسکن مربوط به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای محرومان روستایی بوده، اظهار کرد: در 539 روستای خراسان‌جنوبی کار کارشناسی برای ساخت مسکن محرومان انجام شده است.

 

وی افزود: تعداد خانوارهایی که شرایط آنها بررسی شده 5 هزار و 562 خانوار است که از این تعداد در حال حاضر 4 هزار و 686 خانوارکار ارزیابی و تکمیل فرم شناسایی اولیه را انجام داده اند.

 

تشکیل بیش از 3 هزار پرونده/ انعقاد 785 قرارداد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: تعداد پرونده هایی که در این خصوص در ادارت بنیاد مسکن شهرستا‌ن‌ها تشکیل شده 3 هزار و 928 پرونده است.

 

آسمانی‌مقدم با اشاره به تسهیلاتی که تا‌کنون به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ابلاغ شده، عنوان کرد: از این تعداد پرونده تشکیل شده یک هزار و 577 نفر به بانک‌های عامل معرفی شدند و تاکنون 785 انعقاد قرارداد با بانک‌ها انجام شده  و همچنن انعقاد قرارداد در شرف اجرا است.

 

وی ادامه داد: بر اساس تسهیلاتی که به بانکها ابلاغ شده به همان میزانی پرونده‌ها برای عقد قرارداد به بانک‌ها معرفی می‌شود.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: تاکنون 221 فنداسیون اجرا شده  و 63 خانه تا مرحله اجرای دیوار و سقف پیش رفته است.

 

همکاری خوب با‌نک‌ها

آسمانی‌مقدم به همکاری خوب با‌نک‌ها برای پرداخت تسهیلات اشاره کرد و گفت: بانک‌ها می‌دانند این تعداد مسکن برای محرومان ساخته می‌شود لذا همکاری خوبی دارند و به همین دلیل شاهد رشد خوبی در خصوص انعقاد قرارداد با بانک‌ها هستیم.

 

وام بلاعوض و تسهیلات بانکی موجود است/ متقاضیان برای ساخت همت کنند

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وام بلاعوض و تسهیلات بانکی موجود است، اظهار کرد: کار روز به روز در حال پیشرفت است و از اینجا به بعد نیاز به همت متقاضیان دارد که برای ساخت سریع مسکن‌ها اقدام کنند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: تسهیلاتی که بانک پرداخت می‌کند 40 میلیون تومان با بازپرداخت 15 ساله و کارمزد 5 درصد و وام بلاعوض فی البداهه 15 میلیون تومان برای هر واحدی که کار را جلو ببرد پرداخت می‌شود .

 

آسمانی‌مقدم خاطرنشان کرد: به محض اینکه تخصیص‌های بلاعوض بعدی واریزشود میزان وام بلاعوض تا سقف 25 میلیون تومان نیز افزایش خواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: بر اساس قولی که رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استاندار خراسان‌جنوبی داده مطرح شده  وام بلاعوض تا آخرین رقم  به استان پرداخت خواهد  شد.

 

آغاز ساخت سریعتر دریافت وام بلاعوض بیشتر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی تاکید کرد: هر متقاضی که کار ساخت را زودتر آغاز کند و به اتمام برساند از عدد بیشتر وام بلاعوض برخوردار خواهد شد.

 

متقاضیان در صورت تعلل در ساخت توقع وام بلاعوض نداشته باشند

آسمانی‌مقدم افزود: متقاضیان نسبت به ساخت واحدها سریعتر اقدام کنند در غیر اینصورت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان وام بلاعوض را به سایر افرادی که کار ساخت را سریعتر انجام دهند پرداخت خواهد کرد و افرادی که دیرتر کار ساخت را آغاز کنند توقع دریافت بلاعوض نداشته باشند.

 

انتهای پیام/127