خاورستان ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خبرداد

سفر اعضای کمیسیون آموزش مجلس به خراسان‌جنوبی/ کمبود فضای آموزش در مرکز استان به بحران تبدیل شده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به همراه برخی از معاونین وزارتخانه ها، چهارشنبه (۱۹ تیر) به خراسان جنوبی سفر می‌کنند.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: برنامه ریزی و مقدمات سفر اعضای کمیسیون آموزش مجلس به خراسان جنوبی فراهم شده تا استان چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری یعنی 19 و 20 تیرماه را میزبان اعضای این کمیسیون باشد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای این کمیسیون به همراه مقاماتی از وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، وزارت علوم، فنی و حرفه ای و سایر دستگاه های مربوطه به استان و شهرستان ها سفر خواهند کرد.

 

حجت الاسلام عبادی گفت: قرار است این مسئولان، از تمامی شهرستان‌های استان بازدید و نقاط قوت، ضعف، کاستی ها و کمبودها آموزشی را از نزدیک بررسی کنند.

 

وی با بیان اینکه کمبود فضاهای آموزشی به خصوص در مرکز استان مانند مهرشهر و شهرک‌های اقماری تبدیل به بحران شده است، بیان کرد: مشکلات آموزشی و ظرفیت های دانشگاه نیز در این سفر بررسی و بر اساس آن برنامه ریزی خواهد شد؛ چراکه معاونین وزرا هم در این سفر حضور دارند.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بعد از بازدیدهای میدانی در روز اول سفر خود به استان، روز پنجشنبه مسائل و مشکلات را جمع بندی خواهند داشت.

 

حجت الاسلام عبادی گفت: پیگیری کردیم که اعضای کمیسیون از تمامی شهرستان های استان بازدید داشته باشند؛ چراکه قبل از این هم قرار شد سفری به استان داشته باشند؛ ولی با وجود مشکلات در تمامی نقاط استان تلاش شد تا مشکلات تمامی شهرستان ها بررسی شود.

 

وی ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدواریم حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در استان بعد از آشنا شدن با مشکلات استان در بودجه سال آینده مجلس هم تاثیر گذار باشد، چراکه مسئولان عالی رتبه وزارتخانه ها و اعضای کمیسیون، مشکلات و کمبودهای استان را از نزدیک درک خواهند کرد.

 

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خراسان جنوبی در خصوص مدارس با کمبودهایی مواجه است که اوج این کمبود در مرکز استان نمود دارد.

 

حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: انتظار داریم که هم دولت و هم مسئولان عالی رتبه کشوری و اعضای کمیسیون آموزشی مجلس در جهت رفع مشکلات استان تلاش کنند تا بعد از این سفر شاهد برکات و خیراتی برای استان باشیم.

 

انتهای پیام/ 5

 

منبع: شبستان