خاورستان ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
امام جمعه موقت بیرجند:

اگر بخواهیم در تقابل جبهه حق و باطل پیروز شویم باید اهل تفکر و بصیرت باشیم

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این‌که مهمترین خطری که ما را تهدید می کند تضاد و تقابل جبهه حق و باطل است و گفت: نباید از این تقابل غافل شویم و درمان این درد تفکر است و اگر بخواهیم در این صحنه پیروز شویم باید اهل تفکر و بصیرت باشیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به تقوا اظهار کرد: ایمان به عنوان اصلی‌ترین سرمایه انسان است و  دین و معارف در زندگی انسان جایگاه ویژه‌ای دارد.

 

وی افزود: بدون ایمان فرد به سعادت نخواهد رسید و جامعه روی صلح و سعادت را نخواهد دید.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این که تاثیر ایمان در زندگی انسان خوشبختی واقعی است، گفت: یک سری امور در زندگی است که امید انسان را ناامید و نشاط را از انسان می گیرند و باید این امور از انسان برطرف شد که تنها با ایمان می توان این امور را برطرف کرد.

 

مختاری به محدودیت دنیا اشاره کرد و افزود: دنیا با تمام وسعتی که دارد محدود است و بسیاری از بخش های دنیا از دسترس ما دور و برهم زننده سعادت انسان است.

 

وی با بیان اینکه انسان های کافر تشنه آرامش هستند، افزود: آنها فکر می کنند این دنیا محل آرامش است و وقتی به دنیا می رسند می بینند دنیا جز سرابی بیش نیست.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این که تنها راهی که انسان رابه کمال می رساند معارف دین است، گفت: اگر معارف دین نباشد انسان نمی تواند راضی باشد چراکه این دنیا محل گذر است.

 

محتاری تصریح کرد: تفکر دینی می تواند بلاهای دنیا را برای انسان قابل تحمل کند.

 

وی افزود: ایمان اصلی ترین سرمایه ما است و باید مراقب باشیم دشمن به ایمان ما ضربه نزند.

 

وی در خطبه دوم به ایام مذهبی هفته آینده اشاره کرد و افزود: فردا ۲۵ شوال سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام است و امیدواریم از شیعیان واقعی آن حضرت باشیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروز ۷ تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب و روز قوه قضائیه و آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی است و این ظلم ها فقط با حقوق بشر آمریکایی معنا پیدا می کند.

 

مختاری تصریح کرد: ۱۱ تیرماه شهادت چهارمین شهید محراب شهید صدوقی است که حقیقتا حقوق بشر آمریکایی در این صحنه‌ها جلوه پیدا کرده است.

 

وی به ۲۹ شوال رحلت علامه امینی صاحب کتاب الغدیر اشاره کرد و افزود: ۱۲ تیر ماه سالروز مورد اصابت قرار گرفتن هواپیمای مسافربری ایران توسط موشک آمریکایی است که 300 فرد بی گناه کشته شدند و به این جنایتکاران مدال دادند و هزاران نمونه از این حوادث که نشانه تقابل بین حزب الله و حزب الشیطان است.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: حزب الله در مسیر تاریخ به خواست خداوند به عنوان مایه حیات به وجود آمده و به راه خود ادامه داده است اما حزب الشیطان پیوسته با تزویر و جنایت خواسته جریان حزب الله را از بین ببرد.

 

مختاری با اشاره به این که باطل فقط جولان دارد، تصریح کرد: خداوند انسان را آفرید تا به عظمت او وصل شود و عقل و کتب و انبیا را در اختیار او قرار داد تا به سعادت برسد.

 

 

وی با اشاره به این‌که از ابتدای تاریخ تقابل حق و باطل شکل گرفت، افزود: این تقابل فراگیرترین تقابل بوده و خواهد بود و این تقابل در تمام حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و در زندگی فردی وجود دارد.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: جبهه باطل به دنبال این است که این راه را بر ما ببندد و نگذارد به بهشت برسیم، جبهه باطل توانسته به راه خود ادامه دهد اما ظلم در جبهه حق راهی ندارد.

 

مختاری به آیات قرآن اشاره کرد و یادآور شد: خداوند ظلم را دوست نداردف شما سعی کنید راه خود را هموار کنید تا به سعادت برسید

 

وی افزود: جبهه حق نیازی به دروغ ظلم و تزویر ندارد اما جبهه باطل سعی دارد با دروغ، نفاق و تزویر جلوی جبهه حق را بگیرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: دشمنان منافقین خلق را به مدافعین خلق تبدیل کردند تا بتوانند این حرکت توحیدی مردم ما را منحرف کنند.

 

مختاری تصریح کرد: دشمنان نتوانستند با فریب و تزویر ما را از بین ببرند و دست به خشونت زدند و از ابتدای اسلام این‌گونه بوده است و درتاریخ معاصر نیز جنگ را تحمیل، ۱۷ هزار نفر را ترور و مسئولان را کشتند و شهدای محراب را به وجود آوردند.

 

وی با اشاره به این‌که ما پرورش یافته مکتب کربلا هستیم، افزود: در طول این ۴۰ سال مه از پیروزی انقلاب می‌گذرد آمریکا و اروپا با روش‌های مختلف تلاش کرده ما را به زانو دربیاورد و ما را از انقلاب مان ناامید کند اما امروز فریاد ما از همیشه بلندتر است.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: ما در سالروز شهادت ۷۲ شهید، چهلمین سال انقلاب اسلامی و با ۲۰۰ هزار شهید با شهدا پیمان می بندیم هرگز تسلیم بدخواهان و دشمنان اسلام نخواهیم شد و تا انقلاب مهدی این نهضت را ادامه خواهیم داد.

 

مختاری مهمترین خطری که ما را تهدید می کند تضاد و تقابل جبهه حق و باطل بیان کرد و گفت: نباید از این تقابل غافل شویم و درمان  این درد تفکر است و اگر بخواهیم در این صحنه پیروز شویم باید اهل تفکر و بصیرت باشیم.

 

انتهای پیام/ 132