خاورستان ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی خبر داد

کشف بیش از 10 تن مواد مخدر از ابتدای سال جاری/ همایش تجلیل از فعالان حوزه مبارزه با مواد مخدر برگزار می‌شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به این‌که از ابتدای سال جاری بیش از 10 تن مواد مخدر کشف شده است، گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا حسنی‌مقدم دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون برنامه‌های سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر امسال با شعار "سلامت همگام با عدالت و عدالت همگام با سلامت" نامگذاری شده است.

اعلام برنامه‌های سالروز مبارزه با مواد مخدر 
وی با اشاره با بیان این که برنامه‌های سالروز مبارزه با مواد مخدر از ۳۰ خردادماه آغاز و تا ۷ تیرماه ادامه دارد، افزود: دیدار با خانواده جانباز، غبار روبی مزار شهدا، سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه در مرکز و شهرستان‌های استان و دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از جمله برنامه‌های سالروز مبارزه با مواد مخدر است.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی به برگزاری کارگاه با حضور مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی در ۲۹ خردادماه اشاره کرد و گفت: همچنین نمایشگاه‌های سیار در سطح پارکها با همکاری بهزیستی و سمن‌ها برگزار خواهد شد.
 
حسنی مقدم به برپایی میزگرد با همکاری صدا و سیما با حضور کارشناسان متخصص، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان‌جنوبی، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و دستگاه‌های مرتبط جهت ارتقا سطح آگاهی اشاره و تصریح کرد: ۸۶ مرکز کاهش آسیب در سطح استان وجود دارد که از این مراکز جهت ارتقاء سطح کیفی بازدید خواهیم کرد.
 
وی به برگزاری نمایش خیابانی در پارک توحید از اول تیرماه ساعت ۹ شب اشاره کرد و افزود: همایش موتورسواری و دوچرخه سواری برای بهبودیافتان مصرف مواد مخدر برگزار و جوایز نفیسی به نفرات برتر داده خواهد شد.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی گفت: همایش تجلیل از فعالان حوزه مبارزه با مواد مخدر ۵ تیرماه در مجتمع ایثار با حضور فعالان و سمن‌های مبارزه با مواد مخدر برگزار خواهد شد.
 
افزایش 42 درصدی کشفیات مواد مخدر
حسنی مقدم با اشاره به این‌که از ابتدای سال جاری بیش از ۱۰ تن مواد مخدر کشف شده است، تصریح کرد: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشته است.
 
وی با اشاره به این که دستگیرشدگان مرتبط با مواد مخدر نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است، افزود: توقیف خودرو ۲۳ درصد و موتور سیکلت ۱۷ درصد افزایش داشته است.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی گفت: مواد مخدر کشف شده در سه ماهه ابتدایی سال جاری بیشتر از نوع تریاک، مرفین و حشیش بوده است.
 
درمان بیش از 3 هزار فرد آلوده به مواد مخدر/ برخورداری بیش از 200 بهبودیافته از تسهیلات خوداشتغالی
وی با بیان این‌که بیش از ۳ هزار نفر از معتادان درمان یافته‌اند، افزود: تسهیلات خوداشتغالی برای بهبود یافتگان ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که امسال به ۱۵ میلیون تومان افزایش خواهد یافت و تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر از این تسهیلات استفاده کرده‌اند.
 
حسنی‌مقدم به امضای تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش جهت آموزش و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر اشاره کرد و یادآور شد: بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان تحت پوشش برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری قرار می‌گیرند.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی گفت: تفاهم‌نامه همکاری با ۱۱ دستگاه اجرایی برای اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر امضاء شده که در سال جاری اجرایی خواهد شد.
 
انتهای پیام/ 132