خاورستان ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
در دومین روز سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان قاین مطرح شد

توسعه صنایع فرآوری محصولات کشاورزی مهمترین برنامه دولت در قاین/ اتصال استان به خطوط ریلی اولویت‌های کاری دولت درخراسان‌جنوبی است

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: توسعه صنایع فرآوری محصولات کشاورزی به محوریت زرشک و زعفران از مهم‌ترین برنامه‌های کاری دولت در شهرستان قاین است.

به گزارش خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در روز دوشنبه و دومین روز سفر خود به شهرستان قاین با اهالی روستاهای آچونی، سورگ، ابراهیم آباد، سنیدر و درسفید بخش مرکزی این شهرستان وشهر اسفدن دیدار کرد.

 
وی همچنین در جریان سفر به شهرستان قاین و شهر اسفدن با خانواده شهید احمد عبداللهی دیدار و گفتگو کرد.
 
استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: مصوبات سفرهای شهرستانی به مثابه دستور اداری و لازم الاجرا است و تا حصول نتیجه باید از سوی مدیران دنبال شود.
 
 
معتمدیان بیان کرد: اینکه دشمن از هر وسیله‌ای برای اعمال فشار و تحریم‌ علیه ملت قهرمان ایران اسلامی استفاده می‌کند و تلاش دارد از طریقی به راه انداختن جنگ اطلاعاتی ، امنیتی، تبلیغاتی و رسانه‌ای نفوذ منطقه‌ای ایران را محدود کند بیانگر ضعف استکبار جهانی و قدرت ایران اسلامی است.
 
 
وی در دیدار با نخبگان شهرستان قاین گفت: اتصال استان به خطوط ریلی راه‌آهن سراسری به عنوان یکی از مهمترین مطالبات مردمی جزو اولویت‌های کاری دولت در استان است که با اقدامات و پیگیری‌های انجام شده امید است در آینده‌ای نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز شود.
 
 
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: توسعه صنایع فرآوری محصولات کشاورزی به محوریت زرشک و زعفران از مهم‌ترین برنامه‌های کاری دولت در شهرستان قاین است.
 
 
معتمدیان همچنین در جمع مردم شهرستان قاین، افزود: تنها حدود ۱۰ درصد از محصولات کشاورزی در استان فرآوری می‌شود ، از این رو توسعه صنایع فرآوری محصولات کشاورزی و تلاش به منظور ورود بخش خصوصی به این حوزه از جمله اقداماتی است که در اولویت قرار خواهد گرفت.
 
وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده مشکلات موجود در کارخانه فولاد قاین مرتفع شده و امید است در کوتاه ترین زمان ممکن فاز اول این طرح عظیم صنعتی اجرایی و عملیاتی شود.
 
 
انتهای پیام/127