خاورستان ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی خبر داد

برگزاری بیش از 251 هزار برنامه اوقات فراغت در خراسان‌جنوبی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: 251 هزار و 565 برنامه اوقات فراغت با عناوین مختلف در استان برنامه ریزی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اصغر موسوی کیا مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی  بعد از ظهر امروز در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برنامه‌های اوقات فراغت با تاکید بر توسعه باورهای دینی، آموزش فضای مجازی ویژه جوانان و نوجوانان، مسابقات ورزشی، توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برپایی نمایشگاه، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، برنامه‌های ملی و مذهبی، اردوهای فرهنگی، برنامه‌های هنری، کلاس‌های آموزشی و تقویتی برگزار می‌شود.

 
 
وی با بیان اینکه بیشترین فعالیت در گروه برنامه برپایی نمایشگاه‌ها، برنامه‌های ملی و مذهبی، برگزاری کلاس‌های تقویتی و آموزشی و برنامه‌هایی با تاکید بر باورهای دینی است، افزود: فرهنگ و هویت غنی دینی و ملی جوانان، متنوع شدن برنامه‌های فراغتی و عرضه برنامه‌های جدی، بالا رفتن آگاهی افراد جامعه، افزایش دسترسی جوانان برای استفاده از امکانات فراغتی از جمله فرصت‌های اوقات فراغت در استان است.
 
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: گذران اوقات فراغت جوانان از طریق فضاهای مجازی از جمله تهدیدهای پیش روی اوقات فراغت است و همچنین افزایش گرایش جوانان به استفاده از برنامه‌های فردی، بالا بودن نرخ بیکاری جوانان، پایین بودن سطح رفاه اجتماعی، بی تناسبی برنامه‌های عرضه شده و میزان برنامه‌های فراغت، پایین بودن سهم هزینه‌های اوقات فراغت در سبد خانوار، بالا بودن جمعیت جوان و محدودیت امکانات و فضاهای فراغتی در سطح ملی و رشد کند صنعت اوقات فراغت از دیگر تهدیدها است.
 
 
موسوی کیا تصریح کرد: لازم است بخش خصوصی در زمینه اوقات فراغت از طریق بسیج امکانات و جلب مشارکت های مردمی تلاش کند چراکه ایجاد فضا و اراده ملی در جامعه برای اهتمام به اوقات فراغت افراد جامعه امری ضروری است.
 

 

وی با بیان اینکه در تابستان سال جاری  برگزاری251 هزار و 565 برنامه اوقات فراغت با عناوین مختلف در استان برنامه ریزی شده، اظهار کرد: این برنامه‌ها اکنون در 3 هزار و 519 پایگاه روستایی، 5 هزار و 17 پایگاه شهری و یک‌هزار و 811 پایگاه حاشیه شهر در سطح استان برنامه‌ریزی شده و در حال برگزاری است.

 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی امسال تعداد پایگاه های اوقات فراغت در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 14.78 درصد و تعداد برنامه‌ها نیز 11.59 درصد افزایش داشته است.
 
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: بیش از 211 هزار نفر جوان در استان داریم که از این تعداد 171 هزار نفر دانش آموز و بیش از 40 هزار نفر دانشجو هستند که اینها در واقع مخاطب اصلی برنامه‌های اوقات فراغت اند.
 
 
وی با بیان اینکه میزان شهرنشینی در استان 59 درصد و روستانشینی 41 درصد است، افزود: با توجه به آمار مطرح شده باید برنامه‌هایی برای پر کردن اوقات فراغت روستایی و کم برخوردار انجام شود.
 
 
موسوی کیا بیان کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته 227 هزار و 675 برنامه در 3 هزار 229 پایگاه روستایی، 4 هزار و 272 پایگاه شهری و یک‌هزار و 316 پایگاه حاشیه شهر در سطح استان اجرا شده است.
 
 
انتهای پیام/127