خاورستان ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
طی مراسمی؛

شهرداری بیرجند به پویش ملی حمل و نقل پاک پیوست

شهردار بیرجند از پیوستن شهرداری بیرجند به پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری‌های کشور خبر داد و گفت: این پويش در راستای افزايش توجه به حمل و نقل پاک، کاهش ترافيک شهری و آلودگی هوا و تلاش برای شهرت شهر به شهر دوچرخه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مراسم آغاز به کار پویش حمل و نقل پاک با حضور اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند و جمعی از مدیران شهرداری صبح امروز در مقابل ایستگاه آتش نشانی غفاری برگزار شد.

 

محمد علی جاوید شهردار بیرجند در حاشیه این مراسم از پیوستن شهرداری بیرجند به پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری‌های کشور خبر داد و اظهار کرد: این پويش در راستای افزايش توجه به حمل و نقل پاک و کاهش ترافيک شهری و آلودگی هوا و تلاش برای شهرت شهر به شهر دوچرخه برگزار شد.
 
وی افزود: می بایست با ايجاد مشارکت اجتماعی و همکاری سازمانهای مردم نهاد، جذابيت های استفاده از دوچرخه به عنوان يک وسيله پاک در حوزه حمل و نقل تبليغ و ترويج شود. 
 
شهردار بیرجند تاکید کرد: یکی از اهداف این پویش، کاهش استفاده از خودروهای شخصی و استفاده از حمل و نقل عمومی و دوچرخه است که لزوم فراهم کردن زیرساخت های لازم در این زمینه احساس می شود.
 
گفتنی است؛ در این همایش شهردار بیرجند، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری مسیر رفت و برگشت پارک نشاط را رکاب زدند.
 
انتهای پیام/ 132