خاورستان ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
استاندار خراسان‌جنوبی در سفر به شهرستان قاین مطرح کرد

به کارگیری نیروهای عمومی و تخصصی بومی در کارخانه فولاد قاین/ تکمیل سالن ورزشی و کتابخانه روستای تیغاب در اسرع وقت

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به نقش فولاد قاین در ایجاد اشتغال پایدار در منطقه و استان گفت: در به کارگیری نیروهای عمومی و تخصصی از توان و ظرفیت بومی استان استفاده شود.

به گزارش خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی روز گذشته 26 خرداد به شهرستان قاینات سفر کرد. وی در بدو ورود به شهرستان قاینات با حضور در مزار شهدای شهر آرین شهر با ذکر فاتحه با آرمانهای شهیدان والامقام تجدید میثاق کرد و پس از آن با حضور در جمع مردم آرین شهر، اظهار کرد: با سفر به شهرستان ها و احصاء مشکلات ، برنامه ریزی ها بر اساس کار کارشناسی و مطالبات به حق مردم عزیز استان انجام خواهد شد.

وی افزود: به‌رغم فشارها و تحریم‌های ظالمانه ای که علیه کشور عزیزمان ایران اعمال شده است خواهیم توانست با تدبیر رهبر معظم انقلاب ، تلاش دولتمردان تدبیر و امید و استقامت و مقاومت مردم عزیز از این شرایط نیز عبور کنیم.
 
اجرایی شدن پروژه ساماندهی ورودی آرین شهر تا پایان سال جاری
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تلاش خواهیم کرد تا پایان سال جاری پروژه ساماندهی ورودی آرین شهر اجرایی و  عملیاتی گردد.
 
 
همچنین معتمدیان در جمه مردم روستای تیغاب شهرستان قاینات، گفت: تلاش خواهیم کرد تمامی زیر ساخت‌ها در روستاها به ایجاد اشتغال برای روستائیان منجر شود و احداث منبع ذخیره آب هزار متر مکعبی روستای تیغاب به عنوان مهمترین مطالبه مردمی این روستا در سال جاری در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 
تکمیل سالن ورزشی و کتابخانه روستای تیغاب در اسرع وقت
وی با بیان اینکه تکمیل سالن ورزشی و کتابخانه روستای تیغاب در اسرع وقت در دستور کار قرار خواهد گرفت،اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های مناسبی که در حوزه دامداری و کشاورزی در روستای تیغاب وجود دارد ، ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی خصوصا در حوزه زرشک و زعفران به طور جد در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 
 
استاندار خراسان جنوبی در جمع مردم روستای کرغند شهرستان قاینات بیان کرد: با اختصاص 300 میلیون تومان پروژه ورودی روستای کرغند را اجرایی خواهیم کرد و همچنین تاسیسات و تجهیزات مورد نیاز برای سالن ورزشی روستای کرغند در اسرع وقت تأسیس تکمیل خواهد شد.
 
 
معتمدیان با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که با بنیاد برکت منعقد خواهد شد، خاطر نشان کرد: 25 هزار راس دام سبک مولد و 10 هزار نفر شتر در استان با اختصاص تسهیلات 40  تا 60 میلیون تومانی به متقاضیان به منظور توسعه اشتغال ارائه خواهد شد.
 
به کارگیری نیروهای عمومی و تخصصی از توان و ظرفیت بومی استان در کارخانه فولاد قائنات
وی همچنین طی سفر به شهرستان قائنات از کارخانه فولاد این شهرستان بازدید کرد و با اشاره به نقش این پروژه در ایجاد اشتغال پایدار در منطقه و استان گفت: در به کارگیری نیروهای عمومی و تخصصی از توان و ظرفیت بومی استان استفاده شود.
 
 
استاندار خراسان‌جنوبی در جمع مردم  نیمبلوک اظهار کرد: مهم ترین لحظات برای مسئولان و خدمتگزاران لحظه‌ای است که مشکلی از مردم مرتفع شده و پیگیری‌های انجام شده به نتیجه برسد
و مردم ولایتمدار خراسان جنوبی همچون همیشه به رغم برخی مشکلات و اعمال بی رحمانه ترین  تحریم ها در کنار مسئولین و نظام و انقلاب قرار دارند.
 
معتمدیان همچنین در جریان سفر به شهرستان قاین  با حضور در جمع مردم خضری دشت بیاض در جریان مسائل و مشکلات مردم این شهر قرار گرفت.
 
وی در سفر به شهرستان قاین با تعداد از خانواده‌های شهدا دیدار کرد.
 
انتهای پیام/127