خاورستان ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
در حاشیه مراسم تجلیل از مدال آوران ورزشی سال 97 مطرح شد

تربیت بدنی از ۶۵۰ به اصطلاح ورزشکار تجلیل کرد/ بازی با قهرمانان

همایش تجلیل از ورزشکاران و مدال آوران استان روز شنبه با حضور استاندار خراسان جنوبی و نماینده های مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استانی برگزار شد. در این جلسه ۶۵۰ ورزشکار، مدال آور، ملی پوش، روسای هیئت ها و روسای ادارات شهرستان ها تقدیر شدند.

به گزارش خاورستان، به نقل از روزنامه امروز خراسان جنوبی همایش تجلیل از ورزشکاران و مدال آوران استان روز شنبه با حضور استاندار خراسان جنوبی و نماینده های مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استانی برگزار شد. در این جلسه ۶۵۰ ورزشکار، مدال آور، ملی پوش، روسای هیئت ها و روسای ادارات شهرستان ها تقدیر شدند. با وجود اینکه برگزاری چنین مراسمی ارزش بیشماری دارد و این موضوع را نباید فراموش کرد اما در این همایش حاشیه هایی وجود داشت که شاید بر متن گزارش تأثیر بیشتری داشته باشد. در این گزارش از آوردن اسامی افراد مصاحبه شونده خودداری می کنیم تا در آینده مشکلاتی برای آنها ایجاد نشود، هر چند بیشتر این افراد از ذکر نام خود هیچ هراسی نداشتند و گفته های خود را عین حقیقت می دانستند.

نسبت به سال های قبل خیلی بهتر بود
در این مراسم شاهد حاشیه های مثبت و منفی بودیم که توسط برخی از ورزشکاران و مسئولان بیان شد. اینکه برخی از ورزشکاران از مبلغ هدیه ای که دریافت کرده بودند راضی بودند و تمایل داشتند در سال های آینده نیز این نوع تجلیل ادامه داشته باشد. همچنین برخی از مسئولان هیئت هایی که تجلیل شدند خود را محق دریافت این هدایا می دانستند و اظهار خرسندی از دیده شدن کارهایشان داشتند. به گفتۀ یکی از ورزشکاران هدایای اهدایی و نوع برگزاری نسبت به سال های قبل خیلی بهتر بود و اظهار امیدواری کرد که در سال های آینده نیز با کیفیت بهتر و بیشتر این کار انجام شود.
 
روسای هیئت‌ها و شهرستان‌ها زمان کسب مدال کجا بودند
اما در کنار این رضایتمندی برخی هم بودند که هیچ رضایتی نسبت به این مراسم نداشتند از جمله برخی به این موضوع که چرا در همایش تجلیل از مدال آوران و قهرمانان از رئیس هیئت، نایب رئیس، خزانه دار و رئیس شهرستان ها تجلیل شد، اگر اسم همایش تجلیل از مدال آوران است پس این افراد چه نقشی داشته اند. یکی از مقام آوران پر افتخار استان گفت: زمانی که من مقام گرفتم رئیس هیئت و خزانه دار و رئیس شهرستانی ندیدم و حتی برای اعزام هم با هزینه خودم رفتم و حالا نمی دانم چرا از آنها تجلیل می شود. به گفتۀ یکی از مربیان از ملی پوشان تجلیل شد اما از مربیان این ملی پوشان در استان حتی اسمی آورده نشد هر چند که از خود این ملی پوشان هم در طول سال خبری گرفته نمی شود.
 
 
از ۶۵۰ نفر فقط یک سوم گویا مدال آور بودند
یکی از مدعوین جلسه گفت: از ابتدای مراسم حضور دارم و آنطور که من دیدم از ۶۵۰ نفر که تجلیل شدند شاید یک سوم این تعداد فقط مدال آور بودند و باقی آنها از خود اعضای هیئت ها و ادارات بودند و به نظر من این کار اصلا درست نبود. به گفتۀ وی خیلی خوب می شود اگر اسامی و تعداد مدال آوران جداگانه گفته شود تا ما هم شاید واقعیت را بدانیم. یکی از مسئولان حاضر در جلسه گفت: در کل کشور چنین مراسمی ندیده ام و فقط قهرمانان باید دیده شوند نه کسانی که حقوق خود را دریافت می کنند، وظیفه آنها حمایت از ورزشکار است که بعضا همان را هم درست انجام نمی دهند.
 
 
گزینشی انتخاب شدند
یکی دیگر از مربیان با بیان اینکه تجلیل از مدال آوران خیلی مهم و خوب است، گفت: اما کاملا گزینشی انتخاب شده بودند و هر کس که باب میل رئیس هیئت بود را آورده بودند. به گفتۀ وی نباید در انتخاب ورزشکار، مربی و داور هیئت ها را ملاک قرار می دادند و از هیئت ها اسامی را می خواستند چرا که در تجلیل از مربیان، داوران و پیشکسوتان برتر گزینشی عمل شده بود و این موضوع را خیلی ها تأکید کردند، همچنین مربیان سرشناسی وجود داشتند که دیده نشده بودند. به گفتۀ وی حتی برخی از ورزشکاران هم نادیده گرفته و توسط رئیس هیئت حدف شده بودند. او تصریح کرد: خود اداره کل ورزش باید افراد را شناسایی و تجلیل می کرد و با وجود اینکه کاری عالی انجام دادند ولی این نکته منفی ماجرا بود که هیئت ها هر کسی را خودشان خواسته اند معرفی کرده بودند. همچنین وی خاطر نشان کرد: چرا در چنین همایشی که برای انگیزه دهی به ورزشکاران و مربیان قهرمان پرور برگزار می شود و اسم آنها را یدک می کشد باید از روسای هیئت ها، نایب رئیسان و خزانه داران و روسای شهرستان ها و ادارات تجلیل شود، آنها که حقوق می گیرند و اگر حقوقی هم دریافت نمی کنند وظیفه خود را انجام می دهند و اگر تلاش آنها بر مبنای دلسوزی و توسعه ورزش است نباید انتظار تجلیل از خودشان داشته باشند مگر اینکه آنها هم به دنبال منافع خود باشند.
 
 
انتهای پیام/127