خاورستان ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

مشارکت بیش از 18 هزار دانش‌آموز ابتدایی در جشنواره جابربن حیان/ ارسال بیش از 4 هزار اثر به این جشنواره

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: 18 هزار و 416 دانش‌آموز دختر و پسر دوره ابتدایی خراسان جنوبی با 4 هزار و 454 اثر در نهمین جشنواره جابربن حیان شرکت کردند.

محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی درگفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به راهیابی چهار طرح برتر مدارس ابتدایی عادی و یک طرح از مدارس عشایری استان به مرحله کشوری این جشنواره اظهار کرد: جشنواره علمی پژوهشی جابربن‌حیان با گذر از حافظه پروری و رقابت‌های فردی نماد خلاقیت، همکاری، همیاری و بنیان اقتصاد مقاومتی دانش بنیان است.

 

وی با بیان این که جشنواره جابرین حیان در سال تحصیلی جاری در چهار محور جمع آوری و طبقه بندی، پژوهش علمی، آزمایش، طراحی و ساخت برگزار شد، افزود: از میان آثار رسیده یک هزار و 377 پروژه جمع آوری و طبقه بندی، یک هزار و 677 پژوهش علمی، 353 آزمایش و یک هزار و 47 طراحی و ساخت است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این مطلب که دانش‌آموزان در جشنواره علمی پژوهشی جابربن حیان خلاقیت و زیستن کودکانه را تجربه می کنند، تصریح کرد: امیدورام با تداوم این جشنواره، بتوانیم فرصت کودکانه زیستن در فضای مدرسه را فراهم کنیم.

 

 توسعه و تشویق روحیه پژوهشگری در دانش آموزان

واقعی از برگزاری مرحله کشوری نهمین دوره جشنواره جابربن حیان در مرداد ماه سال جاری و به میزبانی استان گیلان خبر داد و ابراز کرد: جشنواره جابربن حیان به منظور توسعه و تشویق روحیه پژوهشگری در دانش آموزان مقطع ابتدایی برگزار می‌شود.

 

جشنواره جابربن‌حیان نماد خلاقیت و بنیان اقتصاد مقاومتی دانش بنیان

وی از جشنواره جابربن حیان به عنوان نماد خلاقیت و بنیان اقتصاد مقاومتی دانش بنیان یاد کرد و ادامه داد: این جشنواره فرصت مناسبی است تا به کارهای اصیل فرزندانمان اهمیت داده و آنان را به انجام طرح‌های علمی و پژوهشی ترغیب کنیم.

 

انتهای پیام/ 135