خاورستان ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد

تحصیل 10 دانشجوی افغانستانی در دانشکده پیراپزشکی بیرجند

رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: 10 دانشجوی افغانستانی در دانشکده پیراپزشکی بیرجند مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خاورستان، ملکانه رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تحصیل 10 دانشجوی افغانستانی در دانشکده پیراپزشکی بیرجند براساس تفاهم نامه سال گذشته این دانشگاه با دانشگاه کشور افغانستان، 5 دانشجوی رشته کارشناس آزمایشگاه از کشور افغانستان برای گذراندن دوره تکمیلی به مدت 6 ماه در این دانشکده، حضور دارند.

 
وی با بیان این‌که 5 نفر دیگر هم به صورت ترکیبی و آنلاین با استقرار در دانشگاه کاتب هرات افغانستان از تدریس اساتید دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بهره مند می‌شوند، افزود: این افراد دانشجویان  کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی‌اند که دروس تئوری را به صورت آنلاین  و  مجازی آموزش می‌بینند و سپس به ایران آمده و دروس عملی را به صورت حضوری  فرا می‌گیرند.
 
رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: مدرک کارشناسی این افراد از سوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صادر خواهد شد و این روش آموزش مختص دانشجویان خارجی دانشگاه است و دانشجویان داخلی دانشگاه به صورت حضوری از این آموزشها بهره مند می‌شوند.
 
ملکانه همچنین از پذیرش دانشجوی ارشد در رشته هماتولوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سال تحصیلی 98_97 خبر داد و گفت: هم اکنون 7 دانشجو در این رشته مشغول به تحصیل‌اند.
 
انتهای پیام/ 132