خاورستان ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
با پیگیری نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد؛

تصویب ردیف مستقل در اصلاحیه بودجه سال 98 کل کشور به منظور ارتقای ظرفیت بیمارستان نهبندان

با پیگیری نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ردیف مستقل در اصلاحیه بودجه سال 98 کل کشور به منظور ارتقای ظرفیت بیمارستان نهبندان از 32 تخت به 95 تخت و اخذ اعتبار 35 میلیارد ریالی بدین منظور در سال 98 تصویب شد.

به گزارش خاورستان، با پیگیری، مکاتبه و مذاکره ( حضوری و غیر حضوری) افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد:

تصویب ردیف مستقل در اصلاحیه بودجه سال 98 کل کشور به منظور ارتقای ظرفیت بیمارستان نهبندان از 32 تخت به 95 تخت و اخذ اعتبار 35 میلیارد ریالی بدین منظور در سال 98
 
 
با توجه به قرار داشتن شهر نهبندان در چهارراه مواصلاتی شرق کشور و تردد زیاد وسایل نقلیه سبک و سنگین از این شهرستان و همچنین با در نظر گرفتن محرومیت شدید منطقه و نیاز شدید مردم این خطه به خدمات درمانی و لزوم افزایش تخت های فعال بیمارستانی در این منطقه، مکاتبات در سطح ملی جهت افزایش ظرفیت بیمارستان نهبندان از ابتدای شهریور 95 آغاز شده و با توجه به نیاز شدید منطقه تقاضای ارتقا از 32 به 95 تختخوابی ( افزایش 63 تخت) داده شد.
 
 
در سال 97 بالاخره و با تلاش های مستمر و مذاکرات زیاد با وزیر سابق بهداشت، معاونین ایشان، مسئولین سازمان برنامه و بودجه و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، تخصیص اعتبار جهت ارتقای ظرفیت این بیمارستان مورد تصویب قرار گرفت و چانه زنی‌ها برای ایجاد ردیف مستقل بودجه‌ای در بودجه 98  آغاز شد. که در نهایت در جدول 20 بند 84 اصلاحیه بودجه سال 98 کل کشور نام بیمارستان نهبندان با پیشنهاد و پیگیری دکتر افضلی در کمیسیون تلفیق گنجانده شده و این بیمارستان در بودجه سال جاری دارای ردیف مستقل بودجه ای شد.
 
همچنین مبلغ 35 میلیارد ریال اعتبار جهت افزایش و ارتقای ظرفیت تخت های فعال این بیمارستان در سال 98 اختصاص یافت.
 
 در این راستا از پیگیری ها و زحمات ریاست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، رئیس شبکه بهداشت نهبندان و سایر مسئولان مربوطه تشکر می‌شود.
 
 امیدواریم در پرتو این تلاش و با ارتقای قطعی ظرفیت این بیمارستان گامی کوچک در جهت رفع محرومیت از این منطقه کم برخوردار برداشته شده باشد.
 
انتهای پیام/ 132