خاورستان ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

رشد 300 درصدی ارائه خدمات هلال احمر خراسان‌جنوبی نسبت به سال گذشته

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: هلال احمر استان نسبت به سال قبل 300 درصد رشد ارائه خدمات داشته و مراجعه مردم به پست‌های نوروزی در سال گذشته 44 هزار در پست‌های ثابت و موقت بوده که امسال این رقم به حدود 184 هزار نفر افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در مراسم تجلیل از اعضای منتخب فعال در پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، اظهار کرد: خدمات جوانان هلال احمر از 26 اسفند ماه سال گذشته  تا 16 فروردین 98 در پست‌های سلامت، امداد و نجات  و در ایام تعطیلات که همه مردم در حال سفر بودند، بسیار ارزنده بود.

 
وی با بیان اینکه خدمت هلال احمر استان نسبت به سال قبل 300 درصد رشد ارائه خدمات داشته  است، گفت: مراجعه مردم به پست‌های نوروزی در سال گذشته 44 هزار در پست‌های ثابت و موقت بوده که امسال  این رقم به حدود 184 هزار نفر افزایش داشته که  نشان دهنده رشد 300 درصدی مراجعه کنندگان به پست های نوروزی است.
 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: همت و تلاش جوانان هلالی شرایطی ایجاده کرد که مردم اعتماد و مراجعه بیشتری به پست‌های نوروزی و خدماتی را دریافت کنند که خود سبب کاهش آثار تلفات و حوادث رانندگی بوده و جوانان به عنوان دوستان گمنام مردم بدون هیپچگونه توقعی خدمات خوبی به مردم ارائه داده‌اند.
 
 
شهریاری با اشاره به اینکه همزمان با ارائه خدمات نوروزی در این پایگاه‌ها، جمع آوری کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده انجام شد  که با همت خوب جوانان هلال احمر، این هدایا جمع آوری و به استان‌های درگیر در سیل اهدا شد.
 
 
وی ادامه داد: همزمان با سیل خوزستان و لرستان، بعضی از شهرستان‌های استان مانند زیرکوه، درمیان و سربیشه  دچار سیل شد که با حضور به موقع امدادگران جوان، خدمات ارزنده‎ای ارائه شد.
 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی به واژگونی خودرویی در شهرستان طبس و نجات حتمی 23 نفر در شهرستان سربیشه اشاره کرد و گفت: با تلاش نیروهای امدادی و جوانان هلال احمر همه مردم درگیر سیل به مکان های امن منتقل و اسکان داده شدند و از موقعیت بحرانی نجات یافتند.
 
 
شهریاری با بیان اینکه امدادگران جوان هلال احمر در ایام عید و هنگام وقوع سیل چه در استان و چه در استان‌های دیگر شب و روز تلاشی بی توقع اشته‌اند، گفت: در واقع  سرمایه هلال احمر؛ جوانانی است که در کنار کار اصلی خود یعنی تحصیل، تهذیب و رشد و تعالی؛ کارهای عام المنفعه و بشر دوستانه انجام داده و بدون هیچ گونه انتظار و توقعی همواره به داد مردم می‌رسند.
 
 
وی بیان کرد: خراسان جنوبی به لحاظ زیرساخت‌ها و امکانات آموزشی و امدادی تا حد مطلوب فاصله دارد که کم کردن این فاصله هم، با تلاش و همت خود جوانان هلال احمر میّسر می‌شود.
 
 
در این مراسم از 23 عضو جوان منتخب فعال در پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر تجلیل شد و شهرستان های بیرجند، طبس و بطور مشترک فردوس و خوسف به ترتیب به عنوان شهرستان های برتر معرفی شدند.
 
انتهای پیام/127