خاورستان ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
در نشست خبری اجلاسیه شهدای هنرمند خراسان‌جنوبی مطرح شد

اجلاسیه 36 شهید هنرمند خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود/ رونمایی از مستند زندگی‌نامه شهید افسر

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: اجلاسیه 36 شهید هنرمند خراسان جنوبی با حضور یکی از مبارزان انقلابی یمن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری اجلاسیه شهدای هنرمند خراسان‌جنوبی خبر داد.

 

وی با اشاره به کنگره ملی دو هزار شهید خراسان‌جنوبی، افزود: این اجلاسیه در راستای کنگره ملی دو هزار شهید استان بوده و 14آذر ماه ساعت 18 در محل مجتمع ایثار برگزار می‌شود.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در خراسان‌جنوبی تا کنون 36 شهید هنرمند شناسایی شده اند که احتمال افزایش این تعداد وجود دارد‌.

 

نبی زاده با اشاره به اینکه در اجلاسیه شهدای هنرمند خراسان‌جنوبی میزبان فضل الشرفی یکی از مبارزان انقلابی کشور یمن خواهیم بود، اظهار کرد: کشور یمن در خط مبارزه با اسلام آمریکایی قرار دارد و یکی از کارهای ویژه جامعه هنری حمایت رسانه ای و هنری از جبهه مقاومت است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حاشیه اجلاسیه پیش بینی برپایی دو نمایشگاه از آثار هنری نیز شده که این آثار پس از اتمام اجلاسیه به محل دو نگار خانه سرو و شهر منتقل خواهد شد و از روز شنبه هفته بعد مورد بازدید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

 

نبی زاده با بیان اینکه همه ما امنیت و آرامش خود را مدیون خون و جان شهدا هستیم، عنوان کرد: تجلیل از خانواده‌های شهدای هنرمند نیز در اجلاسیه صورت خواهد گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: همه ما نیاز داریم که شهدا، ظرفیت ها و گذشته آنها را بیشتر شناخته و نقش آنها را درک کنیم و بر پاسداشت مقام شامخ شهدا کوچکترین کاری که از ما برمی‌آید برگزاری اجلاسیه و یادواره به نام و یاد شهدا است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه جامعه هنری قدردان خانواده شهدای هنرمند است، بیان کرد: هدف از برگزاری مراسم به یاد و نام شهدا شناختن آنها به جوانان است و اینکه فضای شهر مان را به شمیم شهدا معطر کنیم.

 

نبی زاده گفت: امید است جوانان با سرمشق گرفتن از شهدا ادامه دهنده راه آنها باشند.

 

مجید کریمیان مسئول حوزه هنری خراسان‌جنوبی نیز در این نشست ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای استان به ویژه شهدای هنرمند، اظهار کرد: در اجلاسیه شهدای هنرمند از دوکتاب که یکی روایتی داستانی از خاطرات شهید هنرمند مسعود تواضع است و دیگری کتابی که شامل 40 خاطره از شهدا جمع آوری و به چاپ رسیده رونمایی خواهد شد.

 

وی رونمایی از مستند زندگینامه شهید افسر را از دیگر برنامه های اجلاسیه شهدای هنرمند دانست و عنوان کرد: از دو قطعه هنری با نام های " برای آسمان" که قطعه ملی سرود هنری است و "سپاه محمد می‌آید" و همچنین ارائه میثاق نامه و بیانیه جامعه هنری استان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی رونمایی می‌شود.

 

مسئول حوزه هنری خراسان جنوبی بیان کرد: حوزه هنری خراسان جنوبی در راستای کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی مسئولیت چاپ تعدادی کتاب را عهده دار بوده که هم اکنون 20 کتاب از تعداد پیش بینی شده بیشتر نوشته و به چاپ رسیده که این نشان از علاقه و ارادات مردم استان به شهدا و اعتقاد کار برای شهدا را دارد.

 

کریمیان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره مرحوم سرهنگ سلطان پور، خاطرنشان کرد: از خانواده مرحوم سلطان پور که نقش بسزایی از بدو انقلاب، دوران دفاع مقدس و بعد از آن برای جامعه هنری استان داشته نیز تجلیل خواهد شد.

 

انتهای پیام/127